Visiškai skirtingas asmenybes – S.Medvedevą ir L.Putiną – vienija vienas žodis „valdžia“
Sovietinių lyderių žmonos retai pasirodydavo viešumoje. Vienintelė išimtis buvo Raisa, nuolat lydėjusi savo vyrą – pirmą ir paskutinį SSRS prezidentą Michailą Gorbačiovą. Pirmo Rusijos Federacijos prezidento Boriso Jelcino žmona taip pat buvo linkusi likti šešėlyje. Tokios tradicijos laikėsi ir Vladimiro Putino antroji pusė Liudmila.
Netrukus pirmąja Rusijos ponia taps prezidento rinkimus laimėjusio Dmitrijaus Medvedevo žmona Svetlana. Iki šiol šalies aukštuomenės vakarėliuose nuolat šmėžavusi S.Medvedeva yra visiška priešingybė savo pirmtakei Liud-milai.
Meilė nuo mokyklos suolo
Kitaip nei L.Putina, Svetlana – tikra leningradietė. Su būsimu vyru ji, dar būdama Svetlana Linik, susipažino pradinėje mokykloje. Ji ir D.Medvedevas mokėsi paralelinėse klasėse toje pačioje mokykloje. Pora turi būti dėkinga savo mokytojoms, kurios draugavo ir todėl kartu vesdavo vaikus pasivaikščioti. Net jos pačios ne iš karto pastebėjo, kad Sveta su Dima susidraugavo ir jaučia abipusę simpatiją.
Draugystė nenutrūko ir vėliau, kai karininkų šeimoje gimusi Svet-lana tapo mokyklos gražuole. Iš visų savo gerbėjų ji vis tiek daugiausia palankumo rodė nelabai išvaizdžiam D.Medvedevui.
„Jie kiekvieną pertrauką stengėsi praleisti drauge“, – laikraščiui „Komsomolskaja pravda“ sakė jų mokytoja Irina Grigorjevna.
Pats D.Medvedevas teigia, kad Svetlaną įsimylėjo 7-oje klasėje. „Ir pamokos ėmė neberūpėti“, – interviu Rusijos žiniasklaidai sakė jis.
Baigus mokyklą santykiai dar labiau sustiprėjo, nors įsimylėjėliai įstojo į skirtingas aukštąsias mokyklas. D.Medvedevas pasirinko garsųjį Leningrado universiteto Teisės fakultetą (jame studijavo ir V.Putinas), Svetlana –
Finansų ir ekonomikos institutą. Galiausiai 1989 m. pora susituokė. Tačiau pirmo vaiko susilaukė tik po 7 metų. Dabar Iljai dvylika, o tėvams – pirmajai Rusijos porai – po 42 m.
Skirtingi likimo vingiai
Kitaip formavosi ir pirmųjų ponių charakteriai. Kaliningrade likę mokyklos draugai ir mokytojai Liudmilą Škrebnevą (dabar – Putiną) apibūdino kaip aktyvią merginą. „Ji tikrai nebuvo pernelyg tyli“, – tvirtino mokytoja Aleksandra Astankovič. Kad Liudmila svajoja tapti aktore, žinojo visa mokykla. Anot pedagogės, mergina dažnai vaidindavo mokyklos teatre.
Bendraklasiai teigia, kad Liudmila buvo kompanijos siela. Jie prisimena, kaip 1975 m. L.Škrebnevos tėvai išvažiavo į svečius ir mergina pakvietė į savo namus visą klasę švęsti Naujųjų metų.
Tačiau V.Putinui prezidentaujant Liudmila virto pilka pelyte, apie kurią mažai kas ką žino. „Ideali žmona žvalgui“, – apibūdino ją vienas Rusijos dienraštis. Pirmą kartą L.Putina viešai pasirodė dar jos vyrui einant premjero pareigas. Bet tai netapo įpročiu. Prezidentienė viešuose renginiuose dalyvavo tik tada, kai to reikalavo protokolas.
O štai mokykloje žvaigžde netapusi S.Medvedeva atsigriebė prasidėjus jos vyro politinei karjerai. Į grietinėlės gyvenimą ji įsiliejo dar Sankt Peterburge, kai D.Medvedevas dirbo mero Anatolijaus Sobčako administracijoje (čia mero pavaduotoju dirbo ir V.Putinas). Svetlana jau tada dalyvavo organizuojant įvairias labdaros akcijas ir koncertus.
Tikros priešingybės
Greitai ji pritapo ir Maskvoje. Įspūdingą blondinę dažnai galima pamatyti aukštuomenės vakarėliuose. Į politiką Svetlana dėmesio kreipė mažai. Stilingai apsirengusi moteris mieliau lankėsi Rusijos popmuzikos karalienės Alos Pugačiovos vakarėliuose nei Kremliaus rūmuose.
Beje, būtent pas A.Pugačiovą ji susipažino su žinomu drabužių dizaineriu Valentinu Judaškinu. Ir jis nuo to laiko rūpinasi, kad Svetlana atrodytų nepriekaištingai.
S.Medvedeva aktyviai domisi mada. Iki šiol ji dalyvavo beveik visose žinomų Rusijos dizainerių parodose. Maža to, ji ir pati ne kartą buvo organizavusi parodas ir kolekcijų pristatymus ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje. Todėl protokolo žinovai gali būti ramūs. Ji neužsidės didesnės, nei turi būti, skrybėlės, kaip tai padarė L.Putina per priėmimą pas Didžiosios Britanijos karalienę Elžbietą II.
„Ji turi skonį ir jaučia madą“, – apie S.Medvedevą sakė fondo „Rusijos siluetas“ vadovė ir žinomo režisieriaus Nikitos Michalkovo žmona Tatjana.
Nedaug darbo tikriausiai turės ir Kremliaus kalbos stilistai. Dar niekas viešai negirdėjo, kad S.Medvedeva vartotų žargonybes, kaip kartais darė L.Putina.
Vienija religingumas
Pažįstami ir draugai apibūdina Svetlaną skirtingai. „Vieni tvirtina, kad ji stipri ir valdinga, kiti – dvasinga ir dalykiška, treti primena jos religingumą“, – rašo leidinys „Vedomosti“. Pastarasis charakterio bruožasdaro ją panašią į L.Putiną.
Pirmosioms Rusijos ponioms, kaip ir jų vyrams, mažiausiai kartą per metus tenka lankytis cerkvėje. L.Putina tai darydavo dažniau.
S.Medvedeva taip pat nėra ateistė. Ji netgi gavo Rusijos stačiatikių bažnyčios ordiną. Be to, 2007 m. moteris pradėjo vadovauti tarybai, kuri rūpinasi „Rusijos jaunimo dvasine ir dorovės kultūra“. Šią programą palaimino pats patriarchas Aleksijus II.
Nepamiršta gimtojo miesto
Abi pirmosios ponios išskirtinį dėmesį rodo Sankt Peterburgui. Gal todėl, kad čia prabėgo jaunystė, o gal todėl, kad čia prasidėjo stulbinama V.Putino karjera, L.Putina jaučia šiam miestui simpatiją. Jos jausmų nenuslopino net tai, kad jaunystės metai buvo gana sunkūs. Vienu metu Liudmilai teko derinti mokslus ir darbą. Jauna šeima gyveno vyro tėvų namuose.
Net ir apsigyvenusi sostinėje L.Putina nepamiršo Sankt Peterburgo vaikų namų. Jai tarpininkaujant šiaurinėje Rusijos sostinėje buvo atidaryta pirmoji amatininkus rengianti mokykla.
Gimtuoju miestu rūpinasi ir S.Medvedeva. Pastaruosius dvejus metus ji organizavo ir kuravo prog-ramą „Milanas ir Sankt Peterburgas – miestai partneriai“. Pinigai, gauti iš programos renginių, buvo aukojami Sankt Peterburgo vaikų namams. Taip pat dvejus metus ji rūpinosi analogiškos Sankt Peterburgo ir Venecijos partnerystės stiprinimo programa.
Naujausi komentarai