Lenkija patvirtino, Austrija ir JK neigia Irano pranešimus apie sulaikytus užsieniečius | kl.lt

LENKIJA PATVIRTINO, AUSTRIJA IR JK NEIGIA IRANO PRANEŠIMUS APIE SULAIKYTUS UŽSIENIEČIUS

Irano žiniasklaidos pranešimai, kad Revoliucinė gvardija dėl šnipinėjimo areštavo kelis užsienio diplomatus, ketvirtadienį kelia painiavą, dviem suinteresuotoms šalims paneigus, kad buvo sulaikyta jų piliečių.

Nors Lenkija ketvirtadienį patvirtino, kad Irane sulaikytas jos mokslininkas, Austrija griežtai atmetė pranešimus, kad sulaikyti kokie nors jos diplomatai. Panašų pareiškimą vėlai trečiadienį paskelbė Jungtinė Karalystė.

Pranešimai pasirodė augant įtampai tarp Teherano ir pasaulio galybių dėl įstrigusių bandymų atgaivinti 2015 metų branduolinį susitarimą ir pastaruoju metu padažnėjus Vakarų šalių piliečių sulaikymams šalyje.

Trečiadienį Irano naujienų agentūra „Fars“ ir valstybinė televizija pranešė, kad Revoliucinė gvardija suėmė kelis užsienio diplomatus, įskaitant britą, kaltindama juos šnipinėjimu. Kada jie suimti, nepranešta.

„Revoliucinės gvardijos žvalgybos tarnyba nustatė ir suėmė užsienio ambasadų diplomatus, kurie šnipinėjo Irane“, – paskelbė „Fars“ ir pridūrė, kad vėliau iš šalies buvo išsiųstas britų diplomatas. 

Vis dėlto valstybinė televizija pranešė, kad šis britas, JK vyriausybės misijos Irane vadovo pavaduotojas Gilesas Whitakeris (Džailsas Vitakeris), buvo išsiųstas tik iš „teritorijos“, kurioje centrinėje Irano dalyje buvo sulaikyti diplomatai.

Londonas greitai paneigė, kad buvo suimtas ambasadoriaus pavaduotojas, o ketvirtadienį britų ambasadorius Irane sakė, kad minimas diplomatas iš Irano išvyko dar pernai.

„Šie pranešimai, kad šiuo metu sulaikytas mūsų ambasadoriaus pavaduotojas, yra labai įdomūs... Iš tikrųjų jis išvyko iš Irano praėjusių metų gruodį, pasibaigus jo komandiravimui“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė britų ambasadorius Simonas Shercliffas (Saimonas Šerklifas).

Irano valstybinė televizija apkaltino G. Whitakerį „vykdant žvalgybos operacijas“ karinėse teritorijose.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS