A. Lukašenka prasitarė: sankcijos Rusijai ir Baltarusijai smogė skaudžiai – teks užpildyti nišas | kl.lt

A. LUKAŠENKA PRASITARĖ: SANKCIJOS RUSIJAI IR BALTARUSIJAI SMOGĖ SKAUDŽIAI – TEKS UŽPILDYTI NIŠAS

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka įsitikinęs, kad Vakarai kruopščiai ruošėsi sankcijų įvedimui, praneša Rusijos naujienų agentūra TASS.

Taip jis pareiškė ketvirtadienį vykusiame Saugumo Tarybos posėdyje.

Kaip rašo belta.by, cituodama A. Lukašenką, Vakarų įmonės Baltarusijoje ir Rusijoje atlaisvino didelę dalį rinkos, kurią, pasak Baltarusijos prezidento, dabar reikia užpildyti.

„Kyla klausimas, kas mums sutrukdė tai padaryti anksčiau – lobistai, konkurencija ar korupcija?“ – retorinius klausimus kėlė jis.

Taip pat A. Lukašenka pareiškė esantis įsitikinęs, kad Vakarai bet kokiu atveju buvo pasiryžę Baltarusijai įvesti sankcijas.

„Sankcijų greitis ir kokybė rodo, kad jos buvo kruopščiai ir ilgai planuotos. Gana aišku, kad jos turėjo būti įvestos nepaisant Rusijos ir Ukrainos santykių. Šios sankcijos būtų įvestos bet kuriuo atveju“, – sakė Baltarusijos prezidentas.

Reikalauja Baltarusijos vaidmens derybose dėl Ukrainos karo

A. Lukašenka ketvirtadienį paragino įtraukti Minską į taikos derybas, kuriomis siekiama užbaigti karą Ukrainoje. Jis pavartojo Maskvos uždraustą terminą.

Rusija vadina karą Ukrainoje „specialia karine operacija“ ir primygtinai reikalauja, kad visuomenė ir žiniasklaida vartotų šį terminą, o tokie žodžiai kaip „karas“ ar „invazija“ gali užtraukti dideles bausmes. Tačiau Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį per susitikimą su saugumo pareigūnais ne kartą pasirinko vartoti žodį „karas“. Jis skundėsi, kad Minskas nedalyvauja Kyjivo ir Maskvos delegacijų taikos derybose, vykusiose Baltarusijoje ir Stambule.

Dirbame atsižvelgdami į tai, kad šis karas vyksta už tvoros prie pat mūsų šalies ir jis labai rimtai veikia padėtį mūsų šalyje.

„Dirbame atsižvelgdami į tai, kad šis karas vyksta už tvoros prie pat mūsų šalies ir jis labai rimtai veikia padėtį mūsų šalyje“, – sakė A. Lukašenka. „Todėl neturėtų būti jokių atskirų susitarimų už Baltarusijos nugaros“. „Jeigu jūs - pirmiausia Vakarų šalys - mus į tai įvėlėte, tuomet Baltarusijos pozicija, žinoma, turėtų būti išgirsta derybose“.

Baltarusija leido Rusijos kariuomenei naudoti su Ukraina besiribojančią šalį kaip užnugario bazę ir surengė tris taikos derybų ratus netoli Ukrainos sienos. A. Lukašenka skundėsi, kad praėjusį mėnesį Stambule vykusios derybos buvo „Vakarų spaudimo Ukrainai jokiu būdu nevykti į Baltarusiją“ rezultatas. Tačiau jis sakė, kad Baltarusija nereikalauja, jog derybos vyktų jos teritorijoje. „Tegul jie ten kalbasi. Svarbiausia, kad būtų rezultatas. Nes, dar kartą pabrėžiu, karas daro didelę žalą Baltarusijai“.

Premjeras: Rusijos padėtis šiuo metu sudėtingiausia per tris dešimtmečius

Dėl beprecedenčių Vakarų sankcijų Rusijos padėtis šiuo metu sudėtingiausia per tris dešimtmečius, tačiau bandymai izoliuoti šalį nuo pasaulinės ekonomikos žlugs, pareiškė premjeras Michailas Mišustinas, kurį cituoja agentūra „Reuters“.

Tačiau M. Mišustinas pridūrė, esą dabar atsivėrė naujų verslo galimybių, nes iš šalies pasitraukiančios užsienio bendrovės užleidžia savo vietą kitoms.

Vakarų šalys vis labiau griežtina savo sankcijas Rusijai, siekdamos priversti ją nutraukti savo karą Ukrainoje ir iš ten išvesti savo pajėgas.

Gairės: karas Ukrainoje, sankcijos Rusijai, Baltarusija, Aliaksandras Lukašenka
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS