M. Kalesnikava: Baltarusijos opozicija neaptarinės su režimu konstitucijos pataisų | kl.lt

M. KALESNIKAVA: BALTARUSIJOS OPOZICIJA NEAPTARINĖS SU REŽIMU KONSTITUCIJOS PATAISŲ

Baltarusijos opozicija neketina aptarinėti su valdžia konstitucijos pataisų, sakoma antradienį paskelbtame opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narės Maryjos Kalesnikavos pareiškime.

„Konstitucijos, kurią prieš tris mėnesius keisti pasiūlė Viktaras Babaryka, mes, tauta, neketiname aptarinėti su režimu. Ją mes keisime pagal baltarusių, o ne pagal autoritarizmo taisykles. Savo požiūrį į bet kokią konstituciją valdžia jau parodė“, – sakoma pareiškime, kurį paskelbė buvusio pretendento į Baltarusijos prezidentus V. Babarykos štabas.

Štabas taip pat paskelbė vaizdo kreipimąsi, kurį M. Kalesnikava įrašė iki savo sulaikymo.

„Mes nepamiršome apie referendumą. Bus įregistruota iniciatyvinė grupė siekiant organizuoti klausimo dėl 1994 metų konstitucijos sugrąžinimo aptarimą visoje respublikoje“, – sakė M. Kalesnikava.

Pasak jos, „tai būtina dėl valdžių atskyrimo, prezidento kadencijų ir įgaliojimų apribojimo, ir naujų parlamento rinkimų paskyrimo“.

Ji taip pat pakartojo ketinimus registruoti partiją: „Partija atsiras, o referendumas bus surengtas.“

Baltarusijoje jau beveik du mėnesius vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Rugpjūčio 18-ąją buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos šalininkai įkūrė Koordinacinę tarybą taikiam valdžios perdavimui organizuoti, tačiau šiuo metu jau praktiškai visi jos prezidiumo nariai yra sulaikyti arba išvaryti iš Baltarusijos.

Baltarusijos valdžia laiko Koordinacinę tarybą antikonstituciniu organu.

Į Koordinacinės tarybos prezidiumą įėjo Nobelio literatūros premijos laureatė Sviatlana Aleksijevič, tarptautinio tarpininkavimo paslaugų bendrovės įkūrėja Lilija Vlasava, Minsko traktorių bendrovės (MTZ) streiko komiteto pirmininkas Siarhejus Dyleuskis, teisininkas Maksimas Znakas, S. Cichanouskajos patikėtinė Volha Kavalkova, prie rinkimų neprileisto kandidato V. Babarykos štabo koordinatorė M. Kalesnikava ir buvęs Jankos Kupalos nacionalinio akademinio teatro direktorius Pavelas Latuška.

M. Kalesnikava, Koordinacinės tarybos narys advokatas Ilja Salejus ir M. Znakas šiuo metu yra sulaikyti. Baltarusių teisių gynimo organizacijos juos laiko politiniais kaliniais.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

O Lietuvoje keis

Konstituciją dėl lg bt

Anonimas

Tą gaidžiavištę gal jau paleido iš kalėjimo, kad kudakuoja ? Be reikalo...

VALSTYBĖJE yra n o r m a l u , kai konstitucinės pataisos

aptariamos su tais , kuriems RŪPI Baltarusijos žmonių gyvenimas.---PASAULYJE žmonių gyvenimą l a b i a u s i a i alina -naikina tose valstybėse , kurioms VADOVAUJA liberalai, neoliberalai "demokratai",kurių GENOSE p r i e d e r m ė-- ne KURTI , o išgyventi KITŲ sąskaita, tad BALTARUSIJOS opozicija neturėtų s e k t i blogu LIBERALŲ pavyzdžiu.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS