Minske sulaikytiems R. Pratasevičiui ir S. Sapegai skirtas namų areštas | kl.lt

MINSKE SULAIKYTIEMS R. PRATASEVIČIUI IR S. SAPEGAI SKIRTAS NAMŲ AREŠTAS

Minske gegužę po priverstinio lėktuvo nutupdymo sulaikytiems baltarusių opozicijos tinklaraštininkui Ramanui Pratasevičiui ir jo draugei, Rusijos pilietei Sofijai Sapegai suėmimas buvo pakeistas namų areštu, penktadienį pranešė britų visuomeninis transliuotojas BBC, remdamasis jų artimaisiais.

Baltarusių opozicijos lyderė tai pavadino „geromis naujienomis“, nors jos dar nereiškia laisvės sulaikytiesiems.

Sviatlana Cichanouskaja, kuri pernai Minsko režimo buvo priversta išvykti iš Baltarusijos į Lietuvą, penktadienį savo „Telegram“ kanale patvirtino, kad R. Pratasevičiui ir S. Sapegai skirtas namų areštas.

Ji sakė, jog tai „geros naujienos“, bet pabrėžė, kad tai dar ne pabaiga.

„Namų areštas nėra laisvė, jiems vis dar gresia kaltinimai, vis dar stebimas kiekvienas jų žingsnis. Tai reiškia, kad jie vis dar yra įkaitai“, – sakė S. Cichanouskaja.

R. Pratasevičius ir Vilniuje studijuojanti S. Sapega buvo sulaikyti gegužės 23 dieną, Minske dėl tariamos bombos grėsmės nutupdžius iš Atėnų į Vilnių skridusį „Ryanair“ keleivinį lainerį. Lėktuvo nutupdymas išprovokavo tarptautinį pasipiktinimą, o Europos Sąjunga paskelbė naujų ekonominių sankcijų Baltarusijai.

R. Pratasevičius kartu su bendražygiais platformoje „Telegram“ įkūrė baltarusių opozicijos kanalą „Nexta“, kuris suvaidino labai svarbų vaidmenį pernai po rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų organizuojant beprecedentes demonstracijas prieš Baltarusijos autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

26 metų R. Pratasevičius, kuriam gali grėsti 15 metų įkalinimo, buvo parodytas per valstybinę televiziją apgailestaujantis dėl savo veiklos. Opozicija teigia, kad jis kalbėjo verčiamas.

S. Cichanouskaja penktadienį sakė, kad ji ir jos komanda palaiko ryšį su R. Pratasevičiaus tėvais, kuriems „neteikiama jokia informacija apie jų sūnų, neleidžiama su juo pasikalbėti“ ir kurie yra „įsitikinę, kad režimas žaidžia žaidimą naudodamasis Ramano ir Sofijos gyvenimais“.

23 metų S. Sapegos advokatas Antonas Hašinskis naujienų agentūrai AP patvirtino, kad ji neseniai perkelta ir dabar laikoma namų arešto sąlygomis, bet nesakė, kada tiksliai tai įvyko. Ji gyvena nuomojamame bute Minske, ketvirtadienį susitiko su tėvais viename restorane.

A. Hašinskis sakė, kad restorane ji buvo ne viena, bet nepatikslino, ar ji buvo su R. Pratasevičiumi.

S. Sapegos perkėlimą iš kalėjimo taip pat patvirtino Rusijos naujienų agentūros „Interfax“ ir „RIA Novosti“, remdamosi atitinkamai Rusijos ambasada Baltarusijoje ir šeimos advokatu.

R. Pratasevičiaus advokatė Inesa Alenskaja atsisakė kalbėti apie savo kliento buvimo vietą ir statusą, priežastimi nurodydama įsipareigojimą neviešinti informacijos.

S. Cichanouskajos patarėjas Franakas Viačorka penktadienį nurodė kalbėjęsis su R. Pratasevičiaus tėvais ir jie pasakę, kad sūnus dabar laikomas namų arešto sąlygomis.

„Tačiau tai nėra laisvė. Tai – kitoks kalėjimas. Viename kambaryje su juo gyvena KGB (Valstybės saugumo komiteto) žmonių“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė F. Viačorka.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Anonimas

Iš Minsko. Gaidelis taip gavo nuo Batkos asmeniškai į snukį, kad net apsišiko. Daktarai po to savaitę tvarkė sulaužytą nosį....

...

gal pagaliau gaus pasidullint susitike

Kas ten cypė

kad sankcijos neveikia? :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS