NATO įspėja Rusiją ir Baltarusiją: esame pasirengę saugoti ir ginti kiekvieną sąjungininkę | kl.lt

NATO ĮSPĖJA RUSIJĄ IR BALTARUSIJĄ: ESAME PASIRENGĘ SAUGOTI IR GINTI KIEKVIENĄ SĄJUNGININKĘ

Po Baltarusijos priverstinai nutupdyto keleivinio lėktuvo ir dėl to kilusios įtampos NATO perspėjo Rusiją ir Baltarusiją.

„Žinoma, kad esame pasirengę kilus rimtam pavojui saugoti ir ginti kiekvieną sąjungininkę nuo bet kokios grėsmės, kylančios iš Minsko ar Maskvos, – Vokietijos laikraščiui „Welt am Sonntag“ pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. – Esame budrūs ir labai įdėmiai stebime, kas vyksta Baltarusijoje“. Baltarusija tampa „vis labiau priklausoma“ nuo Rusijos, pridūrė jis.

Jensas Stoltenbergas/EPA-ELTA nuotr.

Anot J. Stoltenbergo, sąjungininkės rimtai sunerimusios dėl glaudesnio Maskvos ir Minsko bendradarbiavimo pastaraisiais mėnesiais. „Praeityje patyrėme, kad Rusija smarkiai pažeidinėjo tokių valstybių, kaip Ukraina, Gruzija ir Moldova teritorinį vientisumą“, – kalbėjo NATO vadovas. Jis teigė nenorįs daug spėlioti ir pridūrė: „NATO yra gynybinis Aljansas“. NATO šalys Lietuva, Latvija ir Lenkija turi bendrą sieną su Baltarusija.

Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos nurodymu prieš dvi savaites Minske buvo priverstinai nutupdytas iš Atėnų į Vilnių skridęs „Ryanair“ keleivinis lėktuvas ir sulaikyti jame buvęs vyriausybės kritikas Romanas Protasevičius bei jo draugė Sofija Sapega. ES tada, darydama spaudimą A. Lukašenkai, paskelbė sankcijas. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tuo tarpu priėmė diktatorių ir pabrėžė, kad remia A. Lukašenką konfrontacijoje su Vakarais.

Praeityje patyrėme, kad Rusija smarkiai pažeidinėjo tokių valstybių, kaip Ukraina, Gruzija ir Moldova teritorinį vientisumą.

J. Stoltenbergas laikraščiui toliau sakė, kad Baltarusijos tema bus aptariama ir po savaitės Briuselyje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Joe Bidenas.

Rusijos atžvilgiu Aljansas laikosi dvejopos pozicijos: atgrasymo ir dialogo. „Tai tęsime ir toliau“, – sakė J. Stoltenbergas. Kaip tik sunkiais laikais NATO „su savo kaimyne Rusija“ turi tęsti pokalbius apie ginklų kontrolę ir kitus karinius bei politinius iššūkius, kalbėjo jis, akcentuodamas: „Jei nekalbėsime, negalėsime nei išspręsti ginčų, nei pagerinti abipusio supratimo“.

Rašyti komentarą
Komentarai (43)

JONAS

Nato ir durnam aišku kad jus galit tik stebėti ir gasdinti Pasaulis apsiverstu jei NATO išdrystu rusija pulti pamatysim 2022 metais ka pulsit ka ginsit sedesit an savo šiknos ir nekalbėkit nesamoniu Aišku ukraina ne europa b et tas pats jus tikrai nelysit ginti net mažos lietuvėlės Parašykit nors viena šali kuria jus gynėt juk tiesa nėra tokios šalies

Anonimas

Šalin rankas nuo Baltarusijos. Tegu tvarkosi patys ir be Jūsų pagalbos.

>

> dk Jūsų sakiniai puikūs, mintys gilios, galima pavadinti intelektualu :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS