NATO įspėja Talibaną netrukdyti evakuacijai | kl.lt

NATO ĮSPĖJA TALIBANĄ NETRUKDYTI EVAKUACIJAI

NATO ragina radikalų islamo Talibaną netrikdyti vykstančios evakuacijos iš Afganistano.

„Mes tikimės, kad Talibanas visiems užsienio piliečiams ir afganistaniečiams, kurie nori palikti šalį, leis saugiai išvykti“, - penktadienį po skubaus NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo pareiškė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. NATO „didžiausias prioritetas“ esą yra nugabenti žmones į saugią vietą.

Tam labai svarbus Kabulo oro uosto saugumas. J. Stoltenbergas padėkojo ypač Turkijai, JAV ir Didžiajai Britanijai, kad jos su savo ginkluotosiomis pajėgomis užtikrina oro uosto darbą. „Tačiau didžiausias iššūkis yra garantuoti, kad žmonės galėtų pasiekti oro uostą ir į jį įžengti“, - pabrėžė J. Stoltenbergas.

Talibanui sekmadienį perėmus valdžią Afganistane, Vakarų valstybės pradėjo dramatišką evakuacijos akciją – išskraidinti žmones iš Kabulo oro uosto. Čia netrūko dramatiškų scenų, kai tūkstančiai žmonių mėgino gauti vietą lėktuve. Talibanas dabar kontroliuoja oro uosto prieigas.

„Kol evakuacinės priemonės tęsis“, NATO daliniai toliau liks oro uoste, sakė J. Stoltenbergas. Dėl dabartinių sunkumų svarstoma misiją pratęsti ir po rugpjūčio 31 dienos.

J. Stoltenbergas kol kas nepatvirtino pranešimų, kad NATO nuo rugsėjo 1-osios į Afganistaną ketina nusiųsti greitojo reagavimo dalinį (Nato Response Force (NRF). Žurnalas „Business Insider“, remdamasis vidaus naudojimui skirtais NATO dokumentais, rašo, kad NRF turėtų padėti toliau evakuojant žmones.

Žurnalas, remdamasis dokumentais, taip pat rašo, kad NATO ketina įsteigti centrinę stovyklą išgelbėtiems afganistaniečiams, bendradarbiavusiems su užsienio pajėgomis. Kalbama apie JAV karinę bazę Kosove ar stovyklą Lenkijoje.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS