NATO vadovas dėl kolapso Afganistane kaltina šalies vadovybę | kl.lt

NATO VADOVAS DĖL KOLAPSO AFGANISTANE KALTINA ŠALIES VADOVYBĘ

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas antradienį pripažino, kad Aljansą nustebino itin staigi Talibano pergalė Afganistane, bet pridūrė, kad dėl šios „tragedijos“ tenka kaltinti šalies lyderius.

„Galiausiai Afganistano politinė vadovybė nesugebėjo pasipriešinti Talibanui ir pasiekti taikų sprendinį, kurio itin troško afganistaniečiai, – kalbėjo jis. – Ši Afganistano vadovybės pergalė atvedė prie mūsų šiomis dienomis stebimos tragedijos.“

J. Stoltenbergas žurnalistams sakė, kad Aljansas dabar stengiasi užtikrinti Afganistane likusių NATO civilių darbuotojų saugumą.

Talibano kovotojai praeitą savaitgalį užėmė sostinę, subyrėjus Vakarų remtai Afganistano vyriausybei ir jos pajėgoms, kurias padėjo apmokyti JAV ir NATO, neįstengus deramai pasipriešinti islamistams.

Vakarų šalių ambasadų darbuotojai persikėlė į Kabulo oro uostą, saugomą JAV karių, atsiųstų pridengti sąjungininkų atsitraukimo.

„NATO dirba apskritą parą, kad palaikytų operacijas Kabulo tarptautiniame oro uoste“, – po susitikimo su Aljanso narių aukšto rango diplomatais kalbėjo J. Stoltenbergas.

„Apie 800 NATO civilių darbuotojų pasiliko, kad atliktų svarbias funkcijas labai sunkiomis aplinkybėmis, įskaitant oro eismo kontrolę, [aprūpinimą] degalais ir ryšių [palaikymą]", – pridūrė jis.

„Taip pat norėčiau padėkoti NATO sąjungininkių – ypač Turkijos, Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės – karinėms pajėgoms už gyvybiškai svarbų vaidmenį saugant oro uostą“, – sakė bloko vadovas.

Pasak J. Stoltenbergo, NATO vyriausiasis civilis atstovas Afganistane ambasadorius Stefano Pontecorvo (Stefanas Pontekorvas) pasiliks oro uoste „koordinuoti ir skatinti evakuacijos“.

„Talibanas privalo gerbti ir skatinti visų, norinčių palikti oro uostą, saugų išvykimą. Taip pat turi būti atidaryti keliai ir sienų perėjos“, – kalbėjo NATO generalinis sekretorius.

„Visi Afganistano vyrai, moterys ir vaikai nusipelnė gyventi saugiai ir oriai“, – pridūrė J. Stoltenbergas.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Kawenskas

Išmokit rašyt žurnaliugos! Kas tas Yr "kolapsas" čia ne lietuviškas žodis ar jau amerikosai jum ir šitą straipsnį suredagavo už geras šaibas,kaip ir visus kovidinius!!!

Gėda JAV pakalikams

Ką gi daugiau gali tauškėti JAV batlaižys, kuris mano kąd vadovauja nusikaltėlių gaujai NATO. .

JEI APSIŠIKAI, KALTINK SAVO UŽPAKALĮ. PRIE KO ČIA VADOVYBĖ?

.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS