Naujausiose aukšto lygio derybose JAV ir Kinija ragina palaikyti stabilius ryšius | kl.lt

NAUJAUSIOSE AUKŠTO LYGIO DERYBOSE JAV IR KINIJA RAGINA PALAIKYTI STABILIUS RYŠIUS

  • 0

JAV vyriausiasis diplomatas ir Kinijos viceprezidentas pirmadienį išreiškė viltį, kad dažnai įtempti jų šalių santykiai taps stabilesni.

Tai jau antras pastarosiomis dienomis aukšto lygio dialogas tarp šių konkuruojančių galybių.

Niujorke, Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos kuluaruose su viceprezidentu Han Zhengu (Han Džengu) susitikęs JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) sakė tikintis, kad nesutarimai bus sprendžiami diplomatija, kalbantis akis į akį.

„Manau, kad gerai, jog turime šią galimybę remtis neseniai įvykusiais mūsų šalių aukšto lygio susitikimais“, – pradėdamas susitikimą Kinijos atstovybėje Jungtinėse Tautose Han Zhengui sakė A. Blinkenas.

Derybomis siekiama „užtikrinti, kad palaikytume atvirą bendravimą, ir parodyti, kad atsakingai tvarkome abiejų šalių santykius“.

Han Zhengas sakė, kad dvi didžiausios pasaulio ekonomikos susiduria su daugybe sunkumų ir iššūkių.

„Pasauliui reikia sveikų ir stabilių JAV ir Kinijos santykių, kurie būtų naudingi ne tik Kinijai ir JAV, bet ir visam pasauliui“, – sakė jis.

Derybos įvyko Jungtinėms Valstijoms su vis didesniu susidomėjimu stebint personalo pokyčius Pekine.

Pasauliui reikia sveikų ir stabilių JAV ir Kinijos santykių, kurie būtų naudingi ne tik Kinijai ir JAV, bet ir visam pasauliui.

Prezidento Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) į užsienio reikalų ministro postą atrinktas Qin Gangas (Čin Gangas) liepą staiga buvo pakeistas politikos veteranu Wang Yi (Vang I).

JAV pareigūnai iš pradžių tikėjosi, kad Wang Yi atvyks į kasmetinį JT susitikimą, kur jis galėjo trumpai susitikti su prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu), tačiau Kinija pareiškė, kad į Niujorką atvyks mažiau žinomas Han Zhengas.

Tačiau Wang Yi, kuris taip pat yra Komunistų partijos užsienio politikos direktorius, savaitgalį Maltoje surengė derybas su J. Bideno patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jake'u Sullivanu (Džeiku Salivanu).

Jungtinės Valstijos ir Kinija nesutaria dėl daugelio klausimų, įskaitant Taivaną –  savivaldžią demokratinę šalį, kurią Pekinas laiko savo teritorijos dalimi.

Vašingtono požiūris į Kiniją yra visai kitoks nei Rusijos atžvilgiu. Po Rusijos invazijos į Ukrainą JAV atsisakė dialogo su Maskva, o A. Blinkenas ir kiti aukšto rango amerikiečių pareigūnai abejoja pokalbių su rusais nauda.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS