Naujuoju Tuniso ministru pirmininku paskirtas vidaus reikalų ministras | kl.lt

NAUJUOJU TUNISO MINISTRU PIRMININKU PASKIRTAS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

  • 0

Tunise vyraujant politinei įtampai tarp pagrindinių partijų, suformuoti naująją vyriausybę buvo patikėta vidaus reikalų ministrui Hichemui Mechichi (Hičemui Mečičiui), pranešė prezidentūra.

Premjero poste 46 metų amžiaus teisininkas pakeis kiek anksčiau šį mėnesį atsistatydinusį Elyesą Fakhfakhą (Eljesą Fachfachą), tačiau H. Mechichi nebuvo vienas iš kandidatų į premjerus, kuriuos prezidentui Kaisui Saiedui (Kaisui Saidui) buvo pasiūliusios valdančiosios politinės partijos.

Prezidentūrai paskelbus, kad naująją vyriausybę formuos H. Mechichi, paskirtasis premjeras pareiškė sieksiąs „suformuoti vyriausybę, kuri pateisins visų tunisiečių lūkesčius“.

Tunisas vadinamas retu sėkmingo perėjimo prie demokratijos po Arabų pavasario sukilimo pavyzdžiu.

Tačiau šalies lyderiams sunkiai sekasi tenkinti gyventojų lūkesčius, o sienų uždarymas dėl COVID-19 pandemijos dar labiau pakirto trapią ekonomiką.

Koronavirusu Tunise užsikrėtė daugiau kaip 1,4 tūkst. žmonių, o mirė apie 50 užsikrėtusiųjų.

Naująją vyriausybę H. Mechichi turės suformuoti per mėnesį.

Dėl jo suformuotos vyriausybės parlamente bus surengtas balsavimas dėl pasitikėjimo ir naujajam ministrų kabinetui reikės užsitikrinti absoliučios daugumos palaikymą. Priešingu atveju parlamentas bus paleistas ir per tris mėnesius bus surengti nauji rinkimai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS