Niujorko gubernatoriui dėl priekabiavimo gresia ir apkalta, ir baudžiamoji atsakomybė | kl.lt

NIUJORKO GUBERNATORIUI DĖL PRIEKABIAVIMO GRESIA IR APKALTA, IR BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ

Praėjusiais metais visoje šalyje liaupsintas už savo dalykiškas spaudos konferencijas koronaviruso tema, trečiadienį Niujorko gubernatoriaus demokrato Andrew Cuomo politinė karjera pakibo ant plauko, kai prokurorai pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl įtarimų seksualiniu priekabiavimu.

Kai Donaldas Trumpas praėjusį pavasarį sėjo chaosą, per televiziją transliuojamos A. Cuomo pandeminės spaudos konferencijos guodė amerikiečius ir netgi pasigirdo siūlymų jam kandidatuoti į prezidentus, tačiau dabar 63 metų vyro politinė reputacija pašlijo.

Niujorko valstijos asamblėjos demokratai yra pasirengę netrukus baigti apkaltos parengtinį tyrimą, o trys apygardos prokurorai tęsia baudžiamąjį tyrimą po to, kai antradienį paskelbta skandalinga ataskaita parodė, kad A. Cuomo seksualiai priekabiavo prie kelių moterų.

„Užpulti moterį ir daryti ką nors prieš jos valią yra nusikaltimas. Manau, jam turėtų būti pareikšti kaltinimai“, – trečiadienį CBS sakė Niujorko meras Billas de Blasio.

Atlikus tyrimą padaryta išvada, kad A. Cuomo „nepageidautinai ir be sutikimo lietė ir išsakė daug dviprasmiškų seksualinio pobūdžio komentarų, dėl kurių moterims buvo sukurta nemaloni darbo aplinka".

Jame išsamiai aprašyti 11 moterų kaltinimai, kurie apibūdino „įžeidžiamo Cuomo ir jo vyresniojo personalo elgesio modelį“, – sakė valstijos generalinė prokurorė Letitia James, paskelbdama išvadas.

Trečią kadenciją dirbantis gubernatorius nusprendė gintis. Savo iš anksto įrašytame pareiškime jis tvirtino, kad niekada nėra nieko netinkamai lietęs, nedaręs netinkamų seksualinių veiksmų, ir atsistatydinti neketinantis.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS