Nuo trečiadienio iki penktadienio streikuos „Lufthansa“ antžeminių tarnybų personalas | kl.lt

NUO TREČIADIENIO IKI PENKTADIENIO STREIKUOS „LUFTHANSA“ ANTŽEMINIŲ TARNYBŲ PERSONALAS

  • 0

Pagrindinė profesinė sąjunga paragino „Lufthansa“ antžeminio aptarnavimo darbuotojus Vokietijoje nuo trečiadienio iki penktadienio surengti streiką.

Tai bus naujausias streikas, surengtas šalyje pastarosiomis savaitėmis.

Vokietijos profesinė sąjunga „Ver.di“ teigė, kad „Lufthansa“ pasiūlyme dėl darbo užmokesčio, pateiktame per paskutinį derybų etapą, „trūksta kompromiso“ ir susitarimas nebuvo pasiektas.

„Lufthansa“ techninės pagalbos ir aviacijos mokymo padalinių antžeminio aptarnavimo personalas trečiadienį 6 val. ryto vietos  (7 val. Lietuvos) laiku išeis iš darbo ir vėl pradės dirbti likus vienai minutei iki šeštadienio, sakė „Ver.di“.

Pagrindinis „Ver.di“ derybininkas Marvinas Reschinsky (Marvinas Rešinskis) pareiškime teigė, kad keleiviai nenukentės, nes streikas nesusijęs su pirmosios grandies darbuotojais. Tačiau jis įspėjo, kad jie gali prisijungti prie būsimų akcijų.

„Jei „Lufthansa“ ir toliau elgsis neatsakingai, apgailestaujame, kad keleiviai netrukus vėl nukentės nuo streikų“, – sakė M. Reschinsky.

„Lufthansa“ turi galimybę užkirsti tam kelią“, – sakė jis.

„Ver.di“ siekia, kad jos atstovaujamų darbuotojų darbo užmokestis būtų padidintas 12,5 proc., t. y. mažiausiai 500 eurų per mėnesį.

Naujausiame „Lufthansa“ pasiūlyme buvo numatytas didesnis darbo užmokesčio padidinimas per ilgesnį laikotarpį, tačiau profsąjungos teigimu, jis neatitiko „Ver.di“ reikalavimų.

Kitas derybų etapas vyks kovo 13–14 dienomis.

Mėnesio pradžioje „Lufthansa“ antžeminio aptarnavimo darbuotojų vienos dienos streikas, kuriam vadovavo „Ver.di“, smarkiai sutrikdė oro transporto bendrovės tvarkaraštį.

Vienos dienos streikas, dėl kurio buvo sustabdyta 80–90 proc. komercinių oro linijų skrydžių, paveikė apie 100 tūkst. keleivių.

Vokietijoje vyksta daug streikų įvairiuose sektoriuose, įskaitant transportą, valstybės tarnybą ir prekybos centrus.

Dėl infliacijos ir koronaviruso pandemijos nukentėję darbuotojai reikalauja didesnio darbo užmokesčio, kad galėtų susidoroti su mažėjančia perkamąja galia.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS