Palau taps pirmąja pasaulyje šalimi, uždraudusia kremą nuo saulės | kl.lt

PALAU TAPS PIRMĄJA PASAULYJE ŠALIMI, UŽDRAUDUSIA KREMĄ NUO SAULĖS

  • 2

Ramiajame vandenyne esanti salų valstybė Palau taps pirmąja pasaulio šalimi, uždraudusia bet kokias apsaugos nuo saulės priemones, į kurių sudėtį įeina koralams kenkiančios medžiagos.

Prezidentas Thomas Ngerulmudas patvirtino esant tokį įstatymą, kurį jau priėmė parlamentas.

Įstatymas prieš „koralų nuodus-saulės kremą“ įsigalios 2020 metų sausio 1-ąją. Kas vis tiek juo prekiaus, gali tikėtis iki 875 eurų baudos. Tačiau kas kremu tik tepsis, kol kas piniginės baudos išvengs.

Palau prezidentas, be to, paskelbė, kad visi tokie kremai bus konfiskuojami, jei juos į šalį įsiveš užsieniečiai. Kartu jis įspėjo, kad būtina „laikytis protingos pusiausvyros tarp švietimo ir turistų atgrasymo“. Tam tikruose kremuose nuo saulės yra chemikalų oksibenzono bei oktinoksato, kurie blukina koralus ar visiškai juos naikina.

Palau sudaro per 350 salų, tačiau šalis turi tik apie 20 000 gyventojų. Jau kurį laiką čia vis labiau propaguojamas aplinką tausojantis turizmas. Per metus Palau aplanko maždaug 100 000 atostogautojų, dauguma kurių atvyksta iš Azijos ir JAV.

Panašių planų yra ir Havajuose, kur atitinkamas draudimas turėtų įsigalioti 2021 metais, bei Karibų saloje Bonere.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Tuos kremus reikia pasauliniu mastu uždraust, jie Gamtai labiau kenkia nei tie mūsų vartojami polietileniniai maišeliai.

Alis Petkus...

pagaliau į protą atėjo...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS