Pasaulio bankas: Ukrainai reikia 411 mlrd. dolerių atstatymui ir atkūrimui | kl.lt

PASAULIO BANKAS: UKRAINAI REIKIA 411 MLRD. DOLERIŲ ATSTATYMUI IR ATKŪRIMUI

  • 0

Ukrainos atstatymo ir atkūrimo poreikiai, praėjus daugiau kaip metams nuo Rusijos invazijos pradžios, išaugo iki 411 mlrd. dolerių (381,06 mlrd. eurų), trečiadienį pranešė Pasaulio bankas.

Ukrainos vyriausybės, Pasaulio banko, Europos Komisijos ir Jungtinių Tautų bendrai atliktame vertinime taip pat prognozuojama, kad 2023 metais Ukrainai prireiks „14 mlrd. dolerių (12,98 mlrd. eurų) svarbiausioms ir prioritetinėms atstatymo ir atkūrimo investicijoms“.

Remiantis vertinimu, šiems poreikiams patenkinti reikės 11 mlrd. JAV dolerių (10,2 mlrd. eurų) daugiau lėšų, nei Ukrainos vyriausybė numatė savo 2023 metų biudžete.

2022 metų vasario pabaigoje Rusijai įsiveržus į Ukrainą, milijonai žmonių buvo priversti palikti savo namus, o dėl karo padarinių pasaulinės maisto ir energijos kainos šoktelėjo.

„Energetikos infrastruktūra, būstas, ypatingos svarbos infrastruktūra, ekonomika ir humanitarinis išminavimas yra penki mūsų šių metų prioritetai“, – sakoma Ukrainos ministro pirmininko Denyso Šmyhalio pareiškime.

Jis pridūrė, kad dalis atstatymo darbų jau atlikta.

Tačiau D. Šmyhalis įspėjo, kad „šiuo metu į žalos dydį ir atkūrimo poreikius neįtraukti duomenys apie okupuotose teritorijose prarastą infrastruktūrą, būstus ir įmones“.

Kai Ukrainos pajėgos jas išlaisvins, valdžios institucijos pradės atkūrimo darbus šiose teritorijose, sakė jis.

Gairės: karas Ukrainoje, Ukrainos atstatymas, Pasaulio bankas, Denysas Šmyhalis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS