Pentagonas pristatė naują 300 mln. dolerių vertės ginklų paketą Ukrainai | kl.lt

PENTAGONAS PRISTATĖ NAUJĄ 300 MLN. DOLERIŲ VERTĖS GINKLŲ PAKETĄ UKRAINAI

Pentagonas trečiadienį paskelbė apie naują 300 mln. dolerių (280,82 mln. eurų) vertės ginklų paketą Ukrainai, įskaitant oro gynybos sistemas ir dešimtis milijonų šovinių.

Gynybos departamentas teigė, kad dėl naujausių siuntų bendra Jungtinių Valstijų saugumo pagalbos Ukrainai nuo Rusijos invazijos 2022 metų vasario mėnesį vertė sieks 37,6 mlrd. dolerių (35,2 mlrd. eurų).

„Jungtinės Valstijos toliau bendradarbiaus su savo sąjungininkėmis ir partnerėmis, kad aprūpintų Ukrainą pajėgumais, kurie atitiktų neatidėliotinus mūšio lauko poreikius ir ilgalaikius saugumo pagalbos reikalavimus“, – sakoma Pentagono pareiškime.

JAV vadovauja precedento neturinčioms NATO ir kitų sąjungininkių pastangoms tiekti Ukrainai ginkluotę ir kitą pagalbą.

Jungtinės Valstijos toliau bendradarbiaus su savo sąjungininkėmis ir partnerėmis, kad aprūpintų Ukrainą pajėgumais.

Naujausios ginklų siuntos pristatomos Ukrainai rengiantis kontrpuolimui, kuriuo siekiama išstumti Rusijos pajėgas iš okupuotų teritorijų šalies rytuose ir pietuose.

Pentagono teigimu, 300 mln. dolerių paketą sudaro šaudmenys, skirti oro gynybos sistemoms „Patriot“ bei „Avenger“, oro gynybos raketoms AIM-7 ir priešlėktuvinėms raketoms „Stinger“.

Į paketą taip pat įeina šaudmenys didelio judrumo artilerijos raketų sistemoms HIMARS, 155 mm ir 105 mm artilerijos sviediniai, 105 mm tankų šaudmenys ir raketos „Zuni“.

Anot Pentagono, JAV siunčia Ukrainai daugiau kaip 30 mln. šaunamųjų ginklų amunicijos.

Gairės: JAV, pagalba Ukrainai, parama, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS