Pietų Korėjos prezidentas draudžia valgyti šunis | kl.lt

PIETŲ KORĖJOS PREZIDENTAS DRAUDŽIA VALGYTI ŠUNIS

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas pirmadienį pareiškė, kad valgyti šunis šalyje draudžiama, pranešė jo biuras. Tokia tradicinė praktika užtraukė šaliai tarptautinę gėdą.

Ši mėsa seniai yra Pietų Korėjos virtuvės dalis, manoma, kad kasmet suvalgoma apie milijonas šunų, tačiau suvartojimas sumažėjo, nes vis daugiau žmonių šunis laiko kompanionais, o ne gyvuliais. Jaunesnėms kartoms ši praktika dabar yra tabu, didėja ir gyvūnų teisių aktyvistų spaudimas.

„Ar neatėjo laikas išmintingai apsvarstyti galimybę uždrausti vartoti šunų mėsą?“, – sakė Moon Jae-inas ministrui pirmininkui Kim Boo-kyumui per savaitinį susitikimą, pranešė prezidento atstovė spaudai.

Pietų Korėjos naminių gyvūnų pramonė auga, vis daugiau žmonių namuose laiko šunis, tarp jų ir prezidentas. Moon Jae-inas garsėja kaip šunų mylėtojas ir prezidento rūmuose laiko keletą šunų, tarp jų ir sargį, kurį išgelbėjo pradėjęs eiti pareigas. Per rinkimų kampaniją Moon Jae-inas buvo žadėjęs priglausti Tory, šuniukas tapo pirmuoju išgelbėtu augintiniu, apsigyvenusiu Mėlynuosiuose rūmuose.

Moon Jae-inas išsakė savo pastabas, kai buvo supažindintas su planu, kaip pagerinti paliktų augintinių priežiūros sistemą, sakė jo atstovė.

Dabartinis Pietų Korėjos gyvūnų apsaugos įstatymas iš esmės skirtas užkirsti kelią žiauriam šunų ir kačių skerdimui, tačiau paties vartojimo nedraudžia. Nepaisant to, valdžios institucijos pasitelkia įstatymus bei kitas higienos taisykles ir imasi veiksmų prieš šunų ūkius bei restoranus, ypač prieš tarptautinius renginius, tokius kaip 2018 m. vykusios Pjongčango olimpinės žaidynės.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

To L

Nevalgo, nes myli sunis ir juos augina kaip augintinius. Valgo valstieciu ir darbininku klases ir toliau, taciau su situo draudimu gal ras ka kita valgyti? Ziurkes?

L

Valio. Geras sprendimas.Jaunimas tos mėsos jau nebevalgo. Dar valge ta karta, kuriai dabar 70 +. Gal tai turejo įtakos sunkios istorines sąlygos, badas?

Sveikintinas

toks sprendimas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS