Populiaraus Baltarusijos naujienų portalo tut.by žurnalistei skirta 15 parų arešto | kl.lt

POPULIARAUS BALTARUSIJOS NAUJIENŲ PORTALO TUT.BY ŽURNALISTEI SKIRTA 15 PARŲ AREŠTO

  • 0

Žurnalistei Liubov Kaspiarovič, sulaikytai per „studentų bylos“ nagrinėjimą gegužės 14 dieną, skirta 15 parų administracinio arešto, pirmadienį pranešė Baltarusijos žurnalistų asociacija.

„Teisėjas pripažino [portalo] tut.by žurnalistę Liubov Kaspiarovič kalta dėl dalyvavimo nesankcionuotoje gatvės akcijoje, jai skyrė 15 parų arešto“, – sakoma žurnalistų asociacijos interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

L. Kaspiarovič buvo sulaikyta gegužės 14 dieną Minske prie Teisingumo rūmų, kur vyko „studentų bylos“ nagrinėjimas. Šioje byloje kaltinama 12 žmonių: 10 Minsko universitetų studentų, Baltarusijos valstybinio informatikos ir radioelektronikos universiteto dėstytoja Olha Filatčenkova ir Koordinacinės tarybos narė bei Sviatlanos Cichanouskajos padėjėja Alana Gebremaryjam. Visi jie buvo sulaikyti praėjusių metų lapkričio 12 dieną už dalyvavimą protesto akcijoje.

Teisiamieji yra kaltinami organizuotais veiksmais, šiurkščiai pažeidžiančiais viešąją tvarką ir susijusiais su aiškiu nepaklusimu teisėtiems valdžios reikalavimams, dėl kurių buvo sutrikdytas institucijų darbas ir transporto eismas.

Žmogaus teisių gynėjai juos laiko politiniais kaliniais.

Baltarusijoje daugiau nei pusmetį tęsėsi masiniai protestai po praėjusių metų rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kurių nugalėtoju buvo paskelbtas nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis prezidentas Aliaksandras Lukašenka. Opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais. Protestuotojai reikalavo A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir pakartotinio balsavimo.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS