Prancūzijoje į kovą su koronavirusu įsitraukia kariškiai | kl.lt

PRANCŪZIJOJE Į KOVĄ SU KORONAVIRUSU ĮSITRAUKIA KARIŠKIAI

Prancūzijos kariškiai padės su koronaviruso epidemija kovojančioms valstybinėms tarnyboms, paskelbė prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas), mirties nuo COVID-19 atvejų skaičiui šalyje viršijus 1 300.

Prancūzija, kaip ir kitos šalys, stabdydama pandemiją jau uždraudė visoje savo teritorijoje nebūtiną judėjimą, uždarė mokyklas ir restoranus.

Kariškių operacijos pagrindinis tikslas bus „padėti gyventojams ir juos remti, taip pat padėti valstybinėms tarnyboms dorotis su epidemija Prancūzijos žemyninėje dalyje ir užjūrio valdose“, trečiadienį sakė E. Macronas.

„Vienybė ir drąsa padės mums tai įveikti; dabar dar tik pradžia, bet mes išsilaikysime“, – sakė prezidentas ir paskelbė, kad „Prancūzija kariauja“.

Šie komentarai pasirodė prezidentui aplankius karo lauko ligoninę, kurią armija įrengė smarkiai epidemijos paveiktame rytiniame Miulūzo regione.

„Visa šalis mobilizuota“ kovai su liga, sakė apsauginę kaukę užsidėjęs E. Macronas. Prezidentas taip pat pažadėjo daugiau investicijų ligoninėms.

Pareigūnai trečiadienį sakė, kad šaliai plečiant karantino priemones Paryžius savo teritorijoje ir priemiesčiuose iki minimumo sumažins traukinių ir metropoliteno traukinių eismą, uždarys du iš savo oro uostų.

Pasak operatorių, tikslas yra palikti tik tiek traukinių, kiek pakanka sveikatos apsaugos ir kitiems darbuotojams, koronaviruso krizės metu turintiems važinėti į darbą.

Policija vykdo patikrinimus stotyse, kad užkirstų kelią nebūtinoms kelionėms, į kurias galėtų leistis ir žmonės, norintys pabėgti nuo griežtų suvaržymų didžiuosiuose miestuose.

Be to, trečiadienį Paryžiaus oro uostų operatorius ADP paskelbė, kad dėl „reikšmingo ir staigaus“ keleivių srauto sumažėjimo laikinai uždarys komerciniams skrydžiams pagrindinį vidaus skrydžių oro uostą Orli.

„Vakar (antradienį) keleivinis eismas Orli buvo sumažėjęs 92 proc., o Charles'io de Gaulle'io (Šarlio de Golio) [oro uoste] – 89 procentais“, – žurnalistams sakė ADP vykdomasis direktorius Edwardas Arkwrightas (Edvardas Arkraitas).

Ch. de Gaulle'io oro uostas yra pagrindinis Paryžiaus tarptautinių skrydžių mazgas.

Oro bendrovėms smarkiai sumažinus skrydžių skaičių, ADP abiejuose šiuose oro uostuose jau uždarė kelis terminalus.

Nuo sausio, kai paskelbta apie pirmąjį atvejį, Prancūzijoje nuo koronaviruso jau mirė 1 333 žmonės. Užsikrėtimo atvejų skaičius viršijo 25,6 tūkstančio.

Vyriausybė artimiausiomis dienomis paskelbs, kiek tęsis karantino priemonės, sakė atstovė Sibeth Ndiaye (Sibet Ndiajė).

Išveda karius iš Irako

Prancūzija išves Irako savo karius, daugiausiai vietos pajėgų karinius instruktorius, siaučiant koronaviruso pandemijai, trečiadienį pranešė Gynybos štabo viršininkas.

Prancūzija yra pasiuntusi į Iraką apie 200 kariškių, apmokančių irakiečių pajėgas arba dirbančių koalicijos pajėgų būstinėje Bagdade.

„Koordinuodama veiksmus su Irako vyriausybe koalicija nusprendė patikslinti savo dislokavimą Irake ir preliminariai sustabdyti mokymo veiklą“, – sakoma pranešime.

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija jau anksčiau paskelbė, kad dalis jos karių iš Irako bus grąžinti namo. Ministerija šį sprendimą argumentavo „sumažėjusiu poreikiu mokyti“ Irako saugumo pajėgas.

Irako kariuomenė kovo pradžioje sustabdė visus mokymus, siekdama užkirsti kelią koronaviruso epidemijos išplitimui ginkluotosiose pajėgose. Mokymo procese svarbų vaidmenį atlieka JAV vadovaujama koalicija, padedanti kovoti su džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) likučiais.

Peržiūrėti didesnį žemėlapį


Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS