Prancūzijos ir JK ryšius stiprinti raginantis Charlesas III kreipsis į Prancūzijos Senatą | kl.lt

PRANCŪZIJOS IR JK RYŠIUS STIPRINTI RAGINANTIS CHARLESAS III KREIPSIS Į PRANCŪZIJOS SENATĄ

  • 0

Britų karalius Charlesas III (Karolis III), sekdamas savo motinos karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) pavyzdžiu, ketvirtadienį, antrąją vizito, kuriuo siekiama stiprinti šalių ryšius, dieną, kreipsis į įstatymų leidėjus Prancūzijos parlamento aukštuosiuose rūmuose.

Per valstybinį pokylį vėlų trečiadienį Charlesas III paragino Prancūziją ir Jungtinę Karalystę atgaivinti savo santykius, o jam antrino ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas).

„Mes visi privalome atgaivinti savo draugystę ir užtikrinti, kad ji būtų tinkama šio, XXI amžiaus, iššūkiams“, – sakydamas tostą pabrėžė Charlesas III.

E. Macronas pridūrė, kad „nepaisant „Brexito“ (...), žinau, Jūsų Didenybe, kad ir toliau kartu kursime mūsų žemyno ateitį, spręsime iššūkius ir tarnausime bendriems tikslams“.

„Mūsų santykiai, žinoma, ne visada buvo visiškai paprasti“, – angliškai ir prancūziškai sakė Charlesas III, kas padarė įspūdį pokylio organizatoriams.

Tačiau jis optimistiškai vertino 1904-aisiais sudarytą dviejų kaimynių sudarytą „Santarvės“ (Entente cordiale) sutartį ir pavadino ją tvariu aljansu.

Itin užimta dienotvarkė

Vienas svarbiausių šios diplomatinės kelionės įvykių – Charleso III kreipimasis į įstatymų leidėjus Senate. Pernai mirusi karalienė 2004 metais kreipėsi į Senato narius, bet ne pačiuose rūmuose.

Po to jis apsilankys šiauriniame Paryžiaus Sen Deni priemiestyje, kuriame įsikūręs nacionalinis stadionas, tapsiantis svarbia kitų metų olimpinių žaidynių vieta, vyks susitikimai su vietos bendruomenėmis ir sporto žvaigždėmis.

Mes visi privalome atgaivinti savo draugystę ir užtikrinti, kad ji būtų tinkama šio, XXI amžiaus, iššūkiams.

Charlesas III – uolus sodininkas, kartą prisipažinęs, kad kalbasi su savo augalais, – taip pat vyks į Sitės salą prie Senos upės, kur apžiūrės gėlių turgų, pavadintą karalienės Elizabeth II vardu per jos paskutinį valstybinį vizitą 2014 metais.

Iš ten jis apžiūrės atstatomą Paryžiaus Dievo Motinos katedrą, kurią 2019 metais nuniokojo pražūtingas gaisras.

Beveik 1 tūkst. žmonių dirba, stengdamiesi atkurti XII amžiuje statytą katedrą, kuri laikoma vienu geriausių prancūzų gotikos architektūros pavyzdžių.

Valstybinio vizito Paryžiaus dalis baigsis oficialiu E. Macrono atsisveikinimu Eliziejaus rūmuose.

Šiuo vizitu, kuris kovą buvo atidėtas dėl Prancūzijoje išplitusių riaušių ir streikų prieš pensijų reformas, taip pat siekiama parodyti Charleso III, kaip valstybės veikėjo, statusą praėjus vos daugiau nei metams po karalienės Elizabeth II mirties.

Pirminis vizito maršrutas sostinėje Paryžiuje ir Bordo iš esmės nepasikeitė. Vizitas šalyje, kurioje per 1789 metų revoliuciją buvo panaikinta monarchija ir įvykdyta mirties bausmė karaliui, išsiskiria pompastika ir ceremonijų gausa.

Trečiadienį E. Macronas ir Charlesas III buvo pastebėti draugiškai bendraujantys, kai važiavo Eliziejaus laukais į derybas Eliziejaus rūmuose.

Po derybų jie pėsčiomis nuėjo nedidelį atstumą iki britų ambasadoriaus rezidencijos ir sustojo paspausti rankos gerai nusiteikusiems žmonėms.

Yra žinoma, kad Prancūzijos prezidentas palaiko glaudžius asmeninius santykius su Charlesu III, abu vyrai be galo mėgsta knygas.

E. Macronas įteikė Charles'ui XX amžiaus prancūzų rašytojo Romain Gary (Romeno Gari) knygą, o jis gavo specialų Voltaire'o (Voltero) knygos leidimą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS