Prancūzijos prezidentas siūlo mažinti Šengeno zoną | kl.lt

PRANCŪZIJOS PREZIDENTAS SIŪLO MAŽINTI ŠENGENO ZONĄ

  • 2

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) ketvirtadienį pareiškė, kad būtina pakeisti Šengeno zonos taisykles, įskaitant galimybę prireikus sumažinti ją sudarančių šalių skaičių.

„Reikia pakeisti Šengeno zoną. Galime netgi padaryti, kad ją sudarytų mažiau valstybių“, – per spaudos konferenciją sakė prezidentas.

Jis pridūrė, kad dabartinio pavidalo Šengeno erdvė „nebeveikia“.

Pasak jo, iš laisvo judėjimo zonos reikėtų pašalintis šalis, atsisakančias dalyvauti į Europos Sąjungą atvykusių migrantų perskirstymo schemoje.

Bet to, E. Macronas kritikavo Šengeno erdvės nares, skiriančias, anot jo, per mažai dėmesio savo sienų kontrolei.

„Kad ką nors būtų galima priimti, reikalingi namai, o namams reikalingos sienos“, – kalbėjo jis.

Prancūzijos lyderis sakė, kad jo šalis privalo „iš pagrindų pakeisti savo migracijos politiką“, padaryti ją teisingesnę.

E. Makronas pabrėžė, kad pabėgėliams turi būti toliau suteikiamas prieglobstis, bet paragino „kovoti su piktnaudžiaujančiais“ galimybe gauti prieglobstį.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Oh: "Pasak jo, iš laisvo judėjimo zonos reikėtų pašalintis šalis, atsisakančias dalyvauti į Europos Sąjungą atvykusių migrantų perskirstymo schemoje" - tai VA kas 'atbėgėlių' BIZNĮ 'stoguoja' !

EUROPOJE ne tik MACRONAS turėtų prisiimti ATSAKOMYBĘ,

kad tos EUROPOS kolonijinės valstybės ,kurios, per daugelį metų NUALINO valstybes AFRIKOJE,---- privalėtų priimti VISUS atvykusius emigrantus iš TŲ nuskurdintų valstybių. Juk tai jų " nuopelnas",kad paliko visiškai NUOGUS gyventojus. Tokiu atveju , jokio emigrantų PERSKIRSTYMO, kitoms valstybėms n e r e i k ė t ų. Tad, KOLONIJINĖS valstybės PRIVALO nepamiršti savo ISTORINĖS ; - moralinės ir materialinės veiklos ir nešantažuoti valstybių, kurios nie bendro neturi su plūstančiais EMIGRANTAIS.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS