Prancūzijos vyriausybei nurodyta atšaukti religinių sambūrių draudimą | kl.lt

PRANCŪZIJOS VYRIAUSYBEI NURODYTA ATŠAUKTI RELIGINIŲ SAMBŪRIŲ DRAUDIMĄ

Prancūzijos aukščiausias administracinis teismas pirmadienį nutarė, kad vyriausybė privalo atšaukti visuotinį religinių sambūrių draudimą, įvesta kaip dalį kovos su koronaviruso pandemija priemonių.

Gavusi kelis asmenų ir asociacijų skundus Valstybės Taryba nurodė, kad toks religinės laisvės varžymas sukėlė „žalos, kuri yra rimta ir pabrėžtinai neteisėta“.

Institucija nurodė vyriausybei per ateinančias aštuonias dienas šį draudimą atšaukti.

Vėliausias vyriausybės potvarkis dėl priemonių kovai su koronaviruso plitimu, uždraudžia bet kokius susirinkimus maldos vietose, išskyrus laidotuves – pastarosiose gali dalyvauti ne daugiau kaip 20 žmonių. Šis draudimas buvo įvestas, nors gegužės 11 dieną karantino priemonės Prancūzijoje buvo pradėtos švelninti.

Valstybės taryba nutarė, kad draudimas yra „neproporcingo pobūdžio“.

Dar nežinoma, kaip į šį nurodymą reaguos vyriausybė, siekianti užtikrinti saugią aplinką bažnyčiose, mečetėse ir kitose maldos vietose.

Dešiniosios Respublikonų partijos frakcijos Senate vadovas Bruno Retailleau (Briuno Retajo) per „Twitter“ parašė, kad teismo nutartis yra „gera žinia tikėjimo laisvei, kuri yra fundamentali teisė“.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS