Prokurorai: D. Trumpas koordinavo neteisėtus mokėjimus rinkimų kampanijos metu | kl.lt

PROKURORAI: D. TRUMPAS KOORDINAVO NETEISĖTUS MOKĖJIMUS RINKIMŲ KAMPANIJOS METU

  • 0

Penktadienį JAV prokurorai paskelbė, kad prezidentas Donaldas Trumpas nurodė savo buvusiam advokatui Michaelui Cohenui nelegaliai sumokėti dviem moterims, kurios tvirtino praeityje užmezgusios romaną su D. Trumpu.

Taip bandyta priversti moteris tylėti prieš 2016 m. vykusius JAV prezidento rinkimus.

Pasak prokurorų, M. Cohenas mokėjimus atliko „suderinęs su Asmeniu Nr. 1 ir pastarojo nurodymu“. Jau anksčiau D. Trumpas tyrime buvo įvardytas kaip „Asmuo Nr. 1“.

Prieš kitą savaitę paskelbiant bausmę buvusiam prezidento advokatui, prokurorai paprašė realios įkalinimo bausmės M. Cohenui, kuris rugpjūtį prisipažino rinkimų kampanijos metu padaręs finansinių ir mokesčių įstatymų pažeidimų.

Atskiroje byloje M. Cohenas tuo pačiu metu teisiamas dėl melo Kongresui. JAV specialusis tyrėjas Robertas Muelleris tvirtina, kad buvęs prezidento asmeninis advokatas noriai bendradarbiauja su teisėsauga ir suteikė vertingos informacijos, todėl nusipelnė švelnesnės bausmės.

R. Muellerio užrašai atskleidė daugiau D. Trumpui nenaudingos informacijos: teigiama, kad 2015 m. pabaigoje neįvardytas rusų pareigūnas per M. Coheną pasiūlė D. Trumpo rinkimų štabui „veikti kartu vyriausybės lygmeniu“.

R. Muelleris taip pat kaltina buvusį D. Trumpo rinkimų štabo vadovą Paulą Manafortą melavus tyrėjams apie kontaktus su Baltaisiais rūmais.

Nepaisant nepalankių prokurorų išvadų, JAV prezidentas penktadienį tviteryje paskelbė žinutę su tekstu: „Prezidentas visiškai išteisintas. Ačiū!“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS