Rusija: Juodosios jūros laivyno vadas, kurį Ukraina teigė nukovusi, dalyvavo posėdyje | kl.lt

RUSIJA: JUODOSIOS JŪROS LAIVYNO VADAS, KURĮ UKRAINA TEIGĖ NUKOVUSI, DALYVAVO POSĖDYJE

  • 0

Rusijos Juodosios jūros laivyno vadas, kurį Ukraina teigia nukovusi per praėjusios savaitės raketų smūgį, matomas antradienį rusų Gynybos ministerijos paskelbtuose vaizduose.

Admirolas Viktoras Sokolovas buvo nufotografuotas su karine uniforma, vaizdo ryšiu dalyvaujantis antradienį surengtame posėdyje. Posėdžiui pirmininkavo gynybos ministras Sergejus Šoigu.

Gynybos ministerija antradienį išplatino pareiškimą, kuriame nenurodė V. Sokolovo pavardės, bet teigė, kad susitikimas įvyko anksčiau tą pačią dieną.

Vėliau ministerijos išplatintame aštuonių minučių trukmės vaizdo įraše V. Sokolovas kelis kartus pasirodo ekrane, tačiau nekalba.

Kremlius likus kelioms akimirkoms iki minimo pareiškimo paskelbimo žurnalistams sakė, kad neturi jokios informacijos apie vado statusą, ir nukreipė klausimus į Gynybos ministeriją.

Tuo metu Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgos socialiniame tinkle „Telegram“ antradienio popietę paskelbė: „Kaip žinoma, per raketų ataką prieš Rusijos Juodosios jūros laivyno štabą žuvo 34 karininkai. Turimi šaltiniai tvirtina, kad tarp žuvusiųjų buvo ir Juodosios jūros laivyno vadas. Daugelio jų tapatybė dar nenustatyta.“

„Kadangi rusai buvo priversti skubiai paskelbti atsakymą su neva gyvu Sokolovu, mūsų padaliniai tikslina informaciją. Tai yra duomenų apie operacijos rezultatus rinkimo procedūros dalis“, – sakoma pranešime.

Ukraina pirmadienį pranešė, kad praėjusią savaitę per precedento neturintį raketų smūgį į karinio jūrų laivyno štabą aneksuotame Krymo pusiasalyje nukovė Rusijos Juodosios jūros laivyno vadą.

Tai būtų didelis nuostolis Maskvai, kuri pastaraisiais mėnesiais patyrė virtinę išpuolių prieš strategiškai svarbų Sevastopolio uostą.

Po penktadienį įvykdyto išpuolio Sevastopolio, didžiausio aneksuoto Krymo miesto, centre iš pastato rūko juodi dūmai.

„Žuvo 34 karininkai, tarp jų ir Juodosios jūros laivyno vadas. Dar 105 okupantai buvo sužeisti. Štabas nepataisomas“, – socialiniuose tinkluose paskelbtame pareiškime teigė Ukrainos specialiosios pajėgos.

Maskva Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį okupavo 2014 metais. Nuo tada jis yra svarbus rusų kariuomenės karinis ir logistikos centras.

Rusija incidento dieną pranešė, kad po atakos dingo vienas jos kariškis, o iš pradžių buvo pranešusi apie vieno žmogaus žūtį.

Gairės: karas Ukrainoje, Juodosios jūros laivyno vadas, Ukraina teigė nukovusi, dalyvavo posėdyje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS