Rusija tikisi greito V. Putino ir J. Bideno „kontakto“ | kl.lt

RUSIJA TIKISI GREITO V. PUTINO IR J. BIDENO „KONTAKTO“

Rusija ketvirtadienį pareiškė, kad artimiausiomis dienomis tikisi Kremliaus vadovo Vladimiro Putino ir JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) „kontakto“, labai išaugus įtampai dėl konflikto Ukrainoje.

Pareiškimas nuskambėjo JAV ir Rusijos užsienio reikalų ministrams susitikus Švedijoje aptarti Kijevo ir jo Vakarų sąjungininkių kaltinimų, esą Rusija gali šią žiemą įsiveržti į Ukrainą.

„Dėl (susitikimo) datos dar nesusitarta. Yra sunkumų derinant abiejų lyderių darbo kalendorius, bet kontaktas labai reikalingas, mūsų problemų daugėja“, – sakė užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

„Dvišaliuose reikaluose, kurie vis labiau artėja prie ūmios kritinės fazės, jokio judėjimo nėra. Nėra abipusio supratimo, kaip deeskaluoti situaciją Europoje“, –  kalbėjo viceministras. Jį citavo Rusijos naujienų agentūros.

„Situacija Europoje kelia didelį nerimą, – pridūrė jis. -  Akivaizdu, kad tai bus viena pagrindinių pokalbio temų prezidentų lygmenyje.“

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas (Entonis Blinkenas) ketvirtadienį po derybų su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu sakė, kad amerikiečių prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) gali artimiausiu metu tiesiogiai pasikalbėti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Aš ir užsienio reikalų ministras Lavrovas nuoširdžiai apsikeitėme nuomonėmis, pagrįstomis skirtingais požiūriais. Sutarėme pateikti ataskaitas apie tai savo prezidentams, kurių tiesioginis kontaktas gali įvykti artimiausioje ateityje“, – per spaudos konferenciją po Stokholme įvykusių derybų sakė A. Blinkenas.

Pasak jo, dabar Rusijai dabar priklauso iniciatyva deeskaluoti padėtį prie sienos su Ukraina, įskaitant ten sutelktų papildomų pajėgų atitraukimą ir kariuomenės pervedimą į „taikos meto“ būseną.

A. Blinkenas pridūrė, kad Vašingtonas atidžiai stebi padėtį šiame regione ir koordinuoja veiksmus su sąjungininkais.

Įtampa išaugo pastarosiomis savaitėmis, Vakarams pareiškus, kad Rusija telkia pajėgas prie Ukrainos ir 2014 metais aneksuotame Krymo pusiasalyje bei dvejuose rytiniuose prorusiškų separatistų kontroliuojamuose Ukrainos regionuose.

Kremlius kaltinimus neigia ir kaltina Vašingtoną kurstant „isteriją“.

Nors kontaktų tarp Rusijos ir JAV pareigūnų po pirmojo V. Putino ir J. Bideno susitikimo Ženevoje birželį padaugėjo, įtampa tarp šalių išlieka.

Po kelių abiejų šalių diplomatų išsiuntimų Rusija ir Jungtinės Valstijos taip pat nesutaria dėl kibernetinių atakų ir darbuotojų skaičiaus jų ambasadose.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

pasaulietis

Rusija turi atitraukti visas savo karines pajegas nuo Ukrainos sienu ir tada galima su jais kalbetis ,be to ne Rusu prezidentui spresti ,jungtis Ukrainai prie NATO ar stoti i Europos sajungos sudeti,JAV ir Europa grieztai pareikalauti V. Putino palikti spresti savo valstybes reikalus paciai Ukrainai.

ar

tik nebus tai paskutinis randevu po kurio gali visko buti===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS