Rusijoje siūloma įvesti atsakomybę už užsienyje esančių karinių memorialų išniekinimą | kl.lt

RUSIJOJE SIŪLOMA ĮVESTI ATSAKOMYBĘ UŽ UŽSIENYJE ESANČIŲ KARINIŲ MEMORIALŲ IŠNIEKINIMĄ

  • 23

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pasiūlė įvesti baudžiamąją atsakomybę už šalyje ir užsienyje esančių paminklų sovietų kariams išniekinimą, taip pat traukti atsakomybėn politikus, neužkertančius tam kelio.

„Svarbu pažymėti, kad pastaruoju metu padažnėjo neteisėtų veiksmų prieš užsienyje esančius sovietų karių kapus. Vandalizmo ir išniekinimo aktai prieš paminklus nuolat vykdomi Ukrainoje. Jų pasitaiko Vokietijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Estijoje, Latvijoje ir kitose šalyse“, – sakė ministras.

S. Šoigu kalbėjo trečiadienį vykusiame organizacinio komiteto „Pergalė“, atsakingo už pasirengimą pergalės 1941–1945 metų Didžiajame Tėvynės kare 75-ųjų metinių minėjimui, posėdyje.

„Atsižvelgdama į tai Gynybos ministerija parengė įstatymo projektą, numatantį įvesti atsakomybę už Didžiojo Tėvynės karo paminklų sunaikinimą ir išniekinimą. Atsakomybė bus taikoma neteisėtų veiksmų dalyviams, taip pat politikams ir valdininkams, įskaitant užsienio šalių, kurie savo veiksmais ar neveikimu prie to prisideda“, – sakė ministras.   

„Šio įstatymo priėmimas padės veiksmingiau kovoti su vandalais ir jų globėjais“, – pridūrė gynybos ministras.

Naujienų agentūra „Interfax“ praneša, kad Gynybos ministerijos parengti įstatymų projektai numato virtinę sankcijų asmenims, prisidėjusiems prie paminklų rusų kariuomenės vadams užsienio šalyse nukėlimo. Be kita ko, siūloma uždrausti asmenims, prisidėjusiems prie paminklų „sunaikinimo, apgadinimo ir išniekinimo“, atvykti į Rusiją, užsiimti čia verslu, taip pat dirbti rusiškų įmonių direktorių tarybose. Taip pat siūloma įvesti baudžiamąją atsakomybę už karių kapaviečių bei paminklų, įskaitant esančius užsienyje, apgadinimą ar sunaikinimą.   

Įstatymų projektai buvo parengti netrukus po to, kai Ukrainos Charkovo mieste buvo nugriautas paminklas sovietų maršalui Georgijui Žukovui. Šis įvykis sulaukė griežtos Rusijos kritikos. Gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas pareiškė, kad šis įvykis liudija, jog judama prie „visiškos, urvinės barbarybės“.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (23)

Danutė

Būtumėt verti pagarbos - niekas neniokiotų

Prasymas

Kacapai nezudykite savo kareiviu okupuodami kitas salis!

dar tikintiems "holokausto" kliedesiais

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas: sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS