Rusijoje su A. Navalnu susijusi medikų profsąjunga paskelbta „užsienio agente“ | kl.lt

RUSIJOJE SU A. NAVALNU SUSIJUSI MEDIKŲ PROFSĄJUNGA PASKELBTA „UŽSIENIO AGENTE“

Rusija trečiadienį medikų profsąjungą, siejamą su suimtu Kremliaus kritiku Aleksejumi Navalnu, paskelbė esant „užsienio agente“, tačiau grupė pažadėjo ir toliau remti medikus bei ligoninių darbuotojus.

„Gydytojų aljansas“ kritikavo Maskvos įvestas prieš koronaviruso protrūkį nukreiptas priemones. Grupės atstovai apkaltino valdžią nesugebėjimu nuo COVID-19 apsaugoti medikų, jų teigimu, pareigūnai sumenkino pandemijos protrūkio grėsmes.

Šiai profsąjungai vadovauja Anastasija Vasiljeva, kuri yra A. Navalno asmeninė gydytoja. Išplatintame vaizdo įraše ji grojo pianinu, kai sausio mėnesį policija vykdė kratą medikės bute.

„Gydytojų aljanso“ grupė trečiadienį buvo paskelbta „užsienio agente“, – teigiama naujienų agentūrai AFP išsiųstame Rusijos teisingumo ministerijos pranešime.

Rusijoje tokiu apibūdinimu organizacija yra įpareigojama specialiai žymėti dokumentus ir juos pateikti, kad būtų atidžiai ištirtas organizacijos darbuotojų sąrašas ir finansai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Gėda JAV pakalikams

Kijevo nacistinis režimas uždaro spaudą, šalyje nėra jokios žodžio laisvės, diktatas ir terorizmas tapo kasdienybė, persekioja režimui neįtikusius ir tuos kas kritikuoja nusikalstoma nacių režimą. Tačiau Lietuvos priklausoma žiniasklaida apie tai nerašo, nes tai tabu.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS