Sausainiai ir apkabinimai: Argentinos prezidentas susitiko su popiežiumi | kl.lt

SAUSAINIAI IR APKABINIMAI: ARGENTINOS PREZIDENTAS SUSITIKO SU POPIEŽIUMI

  • 1

Popiežius Pranciškus ir Argentinos prezidentas Javieras Milei (Chavjeras Milėjus) pirmadienį Vatikane surengė pirmą savo susitikimą, siekdami užmegzti ryšius jų šalyje susiklosčius įtemptai ekonominei padėčiai.

J. Milei, save vadinantis libertaru ir „anarchokapitalistu“, pernai dalyvaudamas rinkimų kampanijoje aštriai kritikavo savo tautietį popiežių, kaltino jį kišimusi į politiką ir pavadino jį komunizmą propaguojančiu kvailiu.

Tačiau šį savaitgalį duodamas interviu prezidentas Pranciškų, buvusį Buenos Airių arkivyskupą, pavadino svarbiausiu argentiniečiu istorijoje.

Abu vyrai sekmadienį dalyvavo šypsenų paženklintame susitikime po popiežiaus mišių Šv. Petro bazilikoje Vatikane, kur vyko pirmosios argentiniečių šventosios kanonizavimo ceremonija.

J. Milei apkabino 87 metų popiežių, sėdėjusį neįgaliojo vežimėlyje. Juo Pranciškus pradėjo naudotis 2022 metais, dėl kelio skausmų.

Pirmadienio oficialioje audiencijoje J. Milei tradiciškai įteikė popiežiui keletą dovanų, įskaitant popiežiaus mėgstamus argentinietiškus sausainius, sakė vyriausybės atstovas spaudai.

Vatikanas pranešė, kad jie kalbėjosi valandą ir 10 minučių – pagal Pranciškaus standartus tai neįprastai ilga audiencija, ypač atsižvelgiant į tai, kad nereikėjo vertimo.

Susitikimo metu prezidentas ir pontifikas, abu gimę Buenos Airėse, tikėtina, aptarė galimą popiežiaus kelionę į Argentiną.

Lapkritį pontifikas paskambino J. Milei ir pasveikino jį su pergale rinkimuose, o prezidentas savo ruožtu paprašė Pranciškaus grįžti į Argentiną.

Nuo 2013 metų, kai tapo Katalikų Bažnyčios vadovu, popiežius nėra aplankęs savo gimtosios šalies. Jis yra sakęs, kad norėtų sugrįžti, bet jokia data nėra paskirta.

J. Milei, kuris prieš atvykdamas į Italiją su oficialiu vizitu lankėsi Izraelyje, keliauja su savo dvasiniu patarėju rabinu.

Nors kilęs iš katalikiškos šeimos, jis yra išreiškęs susižavėjimą judaizmu ir studijuoja Torą.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Na \\\\\.../////

aš su tuo iškrypėliu seniu,niekada.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS