Šiaurės Korėjos lyderis dalyvavo civiliniame parade jo senelio garbei | kl.lt

ŠIAURĖS KORĖJOS LYDERIS DALYVAVO CIVILINIAME PARADE JO SENELIO GARBEI

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) asmeniškai stebėjo didžiulį civilių paradą sostinėje Pchenjane, surengtą minint Šiaurės Korėjos įkūrėjo gimimo metines, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Parade tūkstančiai žmonių žygiavo siekdami pademonstruoti savo ištikimybę šalies lyderio šeimai.

Pranešimuose nebuvo minimos Kim Jong Uno kalbos ar komentarai, pasakyti per penktadienio renginį, ir, regis, šalis atšventė didžiausią šventę nepademonstravusi savo karinės įrangos.

Pastarųjų savaičių komercinių palydovų padarytuose nuotraukose matyti, kad Pchenjane ruošiamasi dideliam kariniam paradui, kuris, kaip manoma, galėtų vykti balandžio 25 dieną – per Šiaurės Korėjos kariuomenės įkūrimo metines, o parade greičiausiai bus eksponuojami pažangiausi branduolinio arsenalo ginklai, pavyzdžiui, tarpžemyninės balistinės raketos.

Taip pat manoma, kad artimiausiomis savaitėmis ar mėnesiais Pchenjanas toliau eskaluos savo ginklų bandymus, galbūt atnaujindamas branduolinių sprogmenų bandymus arba atlikdamas bandomuosius raketų paleidimus virš Japonijos, mėgindamas priversti JAV prezidento Joe Bideno administraciją, šiuo metu daug dėmesio skiriančiai Rusijos invazijai į Ukrainą bei santykiams su varžove Kinija, reaguoti.

Valstybinės žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matyti, kaip Kim Jong Unas mojuoja iš balkono, žvelgdamas į Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) – dabartinio lyderio Kim Jong Uno senelio – vardu pavadintą aikštę, o apačioje žygiuoja didžiulės žmonių kolonos, nešinos raudonomis plastikinėmis gėlėmis.

Valdančiosios Darbininkų partijos politinio biuro narys Ri Il Hwanas (Ir Il Hvanas) savo kalboje paragino gyventojus išlikti lojaliems, sakydamas, kad vadovaujami Kim Jong Uno šiaurės korėjiečiai „visada laimės“. Panašu, kad Kim Jong Unas nesakė kalbos per penktadienio renginį, o valstybinė žiniasklaida nepaminėjo jokių komentarų JAV ar varžovės Pietų Korėjos atžvilgiu.

Praėjus kelioms valandoms po parado, tūkstančiai jaunuolių aikštėje šoko masinį šokį, o naktinį dangų nušvietė fejerverkai, paleisti iš netoliese esančios upės pakrantės.

Šalies lyderio senelio Kim Il Sungo gimtadienis yra svarbiausia nacionalinė šventė Šiaurės Korėjoje, kur vadovaujančioji šeima yra sukūrusi stiprų asmenybės kultą nuo pat šalies įkūrimo 1948 metais. Šią savaitę švenčiamas 110-ųjų Kim Il Sungo gimimo metinių minėjimas vyksta jo anūko pastangų atgaivinti branduolinę ginkluotę fone, skirtą priversti JAV pripažinti Šiaurės Korėjos kaip branduolinės valstybės idėją ir atšaukti žalingas ekonomines sankcijas.

Šiaurės Korėja 2022 metus pradėjo daugybe ginklų bandymų, įskaitant pirmąjį tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) bandymą nuo 2017 metų.

Pietų Korėjos kariuomenė taip pat aptiko ženklų, rodančių, kad Šiaurės Korėja atstato tunelius branduolinių bandymų poligone, kuris buvo iš dalies išardytas likus kelioms savaitėms iki pirmojo Kim Jong Uno ir tuometinio JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) susitikimo 2018 metų birželio mėnesį.

Ekspertai teigia, kad Kim Jong Uno organizuojamą karinės galios demonstravimą taip pat greičiausiai paskatino vidaus politika, nes po dešimtmečio valdymo jis nepasiekė reikšmingų laimėjimų, kuriais galėtų didžiuotis prieš savo tautiečius.

Jo užsibrėžti tikslai vienu metu kurti branduolinius ginklus ir suteikti ekonominę gerovę skurstantiems gyventojams žlugo po antrojo viršūnių susitikimo su D. Trumpu žlugimo 2019 metais, kai amerikiečiai atmetė Šiaurės Korėjos reikalavimus sušvelninti sankcijas mainais už dalies branduolinio arsenalo atsisakymą.

COVID-19 pandemija taip pat sudavė smūgį šalies ekonomikai, o lyderis pernai buvo priverstas pripažinti, kad Šiaurės Korėjoje susiklostė „blogiausia visų laikų padėtis“.

Sung Kimas, aukščiausias JAV pareigūnas Šiaurės Korėjos klausimais, kitą savaitę planuoja apsilankyti Pietų Korėjoje, kur aptars tarptautinės bendruomenės atsaką į Šiaurės Korėjos neseniai įvykdytus raketų bandymus.

Šiaurės Korėja neseniai atnaujino sau įprastą griežtą retoriką savo varžovų atžvilgiu. Vienas iš šalies tarptautinių reikalų komentatorių JAV prezidentą J. Bideną pavadino „seniu“, o įtakinga Kim Jong Uno sesuo (Kim Jo Čen) Pietų Korėjos gynybos ministrą pavadino „netikėliu“ ir pagrasino sunaikinti Pietų Korėją branduoliniais smūgiais.

„Kim Jong Uno užsibrėžtas tikslas dislokuoti taktinius branduolinius ginklus, pastarieji Kim Yo Jong grasinimai Seului ir palydovinės tunelių tiesimo Pungjė-ri nuotraukos rodo artėjantį branduolinį bandymą“, – mano Seule veikiančio moterų universiteto „Ewha“ tarptautinių studijų profesorius Leifas-Ericas Easley (Leifas Erikas Izlis).

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

kremliaus autai

Dar ne visos vatines siuksles isvaziavo is Klaipedos? Vis loja, amsi... :D

Tu

i savo snuki pasižiurėk. Nuo beždžiones subines neatskirsi...

Azijatai

Ka maskoliai, ka sitie placiasnukiai-broliai dvyniai... :D
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS