Susitiko dėl vadovavimo toriams kovojantys B. Johnsonas ir B. Sunakas | kl.lt

SUSITIKO DĖL VADOVAVIMO TORIAMS KOVOJANTYS B. JOHNSONAS IR B. SUNAKAS

  • 4

Varžovai Jungtinės Karalystės Konservatorių partijoje Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ir Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) vėlai šeštadienį susitiko pokalbių akis į akį, nesutariantiems politikams, kadaise vadovavusiems JK vyriausybei, rengiantis kovoti dėl vadovavimo susiskaldžiusiai valdančiajai partijai.

Buvęs ministras pirmininkas B. Johnsonas, anksčiau grįžęs iš atostogų Karibuose ir, praėjus vos kelioms savaitėms po pasitraukimo iš posto, ketinantis ryžtingai grįžti į politiką, susitiko su buvusiu finansų ministru R. Sunaku aptarti lenktynių dėl posto, pranešė BBC ir kitos žiniasklaidos priemonės.

Abu jie dar nepaskelbė, kad sieks pakeisti Liz Truss (Liz Tras), kuri ketvirtadienį, vos po 44 audringų kadencijos dienų, paskelbė atsistatydinsianti.

Apie tai, ką laikraštis „The Sun“ pavadino „slaptu viršūnių susitikimu“, kuris, anot laikraščtio „The Sunday Times“, vyko iki maždaug 22 val. vietos (0 val. Lietuvos) laiku, detalių paaiškėjo nedaug. Laikraštis „The Sunday Telegraph“ pranešė, kad jie turėjo aptarti galimybę būti toje pačioje komandoje, kad būtų išvengta torių „pilietinio karo“.

Šis neįtikėtinas scenarijus klostosi, R. Sunakui išsiveržus į priekį konservatorių parlamentarų kandidatūrų į būsimo lyderio postą nominacijų skaičiavime – 42-ejų buvęs Iždo kancleris nesunkiai užsitikrino minimalią būtiną 100 parlamentarų paramą, kad galėtų pretenduoti į aukščiausią Jungtinės Karalystės postą.

Jį viešai remia 128 torių įstatymų leidėjai, palyginti su 53 B. Johnsono ir 23 ministrų kabineto narės Penny Mordaunt (Peni Mordont), kuri penktadienį pirmoji oficialiai pareiškė, kad sieks pakeisti L. Truss partijos ir šalies vadovo poste.

B. Johnsonas nutraukė prabangią viešnagę Dominikos Respublikoje, kad prisijungtų prie, regis, trišalės kovos, jo bendražygiams sakant, kad jis yra „pasirengęs“.

Nevienareikšmiškai vertinamas 58 metų „Brexito“ architektas atsisakė valdžios tik rugsėjo pradžioje, praėjus dviem mėnesiams po to, kai paskelbė atsistatydinantis po vyriausybės maišto dėl daugybės skandalų.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Geriau Johnson’as nei Sunak’as

Viskas su Borisu buvo tvarkoj, tik anglai vargsai lengvai pakibo ant kremliniu kabliuko. Info apie vakarelius karantino metu buvo zinoma dar ta pati vakara, kai ivyko pirmasis party ir niekam tai neuzkliuvo. Tik va kai Borisas galva pradejo guldyt uz Ukraina, kai pradejo gedint vokiecius, uz ju savanaudiskuma, tie patys kraucai su kacapais ir pradejo skandalus kelt, o britai - avys, susimove lygioj vietoj.

Tik Borisas!

Padėjo ukrainiečiams,išvedė šalį per Brexitą,tik labai neįtiko dykaduoniams liumpenams.

tik

ne borka nes tas su monarhais prisivalde gana???===
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS