Talibai Švč. Išminties sobore Stambule iškėlė judėjimo vėliavą | kl.lt

TALIBAI ŠVČ. IŠMINTIES SOBORE STAMBULE IŠKĖLĖ JUDĖJIMO VĖLIAVĄ

Grupė Talibano aktyvistų, skanduodami „Allahu Akbar“ (Dievas visų didesnis), Švč. Išminties (Sofijos) sobore (Hagia Sophia) Stambule iškėlė judėjimo vėliavą, praneša žiniasklaida. 

Kaip skelbia interneto portalas „Vima Orthodoxias“, per akciją vienas iš talibų aktyvistų, žvelgdamas į kamerą, iškėlė į viršų rodomąjį pirštą. Leidinys pažymi, kad šis gestas, reiškiantis nedalomą Dievo vienovę (tauhidą), laikomas būdingu islamo teroristams. 

Liepos 10 dieną Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pasirašė įsaką, kuriuo Šv. Sofijos muziejui Stambule buvo grąžintas mečetės statusas.

Istorinėje Stambulo dalyje įsikūręs ir į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas objektas buvo pastatytas kaip krikščioniškos Bizantijos imperijos katedra, bet vėliau buvo paverstas mečete, Osmanų imperijai 1453 metais užkariavus Konstantinopolį.

Valstybės Taryba – turkų aukščiausios instancijos administracinis teismas – liepos 10 dieną vienbalsiai panaikino 1934 metais šiuolaikinės Turkijos įkūrėjo Mustafos Kemalio Ataturko (Mustafos Kemalio Atatiurko) priimtą sprendimą paversti šį pastatą muziejumi. Teisėjai nutarė, kad jis buvo įregistruotas kaip mečetė nuosavybės dokumentuose.

Po dviejų savaičių soboras buvo atvertas musulmonų maldininkams. Šis žingsnis įsiutino krikščionių bendruomenę ir dar pablogino Turkijos įtemptus santykius su NATO sąjungininke Graikija.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

To o ja

Ten yra turkų okupuotos graikų žemės.

Jeen

Krikščionys ir baltieji tampa persekiojami. Toleruodami kitus, sėkmingai naikinami savi. Kaip galima leisti Talibanui siausti?

Erdoganas siuo poelgiu rodo Europai

, kad Europos briuseliniai debildauniai neysileistu y europa turku, arabu ,afrikieciu nes bus visiems kaip siu siuo Soboru ... atsibaladojo turkai, pridurkai su savo alahu y katalikiska krasta , nusiaube sunaikino ,kultura isniekino ,baznycias isdraske ir patys y jas sulinde pradejo melstis ...tas past bus ir su europa -kada siu islamistiniu valkatu prisirinks kritinis skaicius .....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS