„Žinių iš jų sulauksime šią savaitę – tiesą sakant, labai greitai, ir tada pamatysime“, – ketvirtadienį Baltuosiuose rūmuose surengtoje spaudos konferencijoje sakė D. Trumpas.
Be to, D. Trumpas dar kartą užsiminė ir apie Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį: „Nesidžiaugiu juo, nesidžiaugiu niekuo, kas su tuo yra susijęs“.
„Aš jo nekaltinu, bet nepasakyčiau, kad jis puikiai padirbėjo. Taip, nesu didelis jo gerbėjas“, – kalbėdamas apie V. Zelenskį sakė D. Trumpas.
D. Trumpas dėl karo dar kartą apkaltino savo pirmtaką Joe Bideną – pirmiau tokius kaltinimus yra pareiškęs ir Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui bei V. Zelenskiui.
D. Trumpas nori greitai užbaigti karą ir vėl atnaujinti Jungtinių Valstijų ir Rusijos santykius. Jo ypatingasis pasiuntinys Steve‘as Witkoffas pastaruoju metu keletą kartų lankėsi Maskvoje, kur susitiko su V. Putinu.
Tuo metu Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Vasilijus Nebenzia ketvirtadienį pareiškė, kad šiuo metu galimybė Ukrainoje paskelbti paliaubas yra „nerealistiška“.
Kalbėdamas Niujorke V. Nebenzia pasakė, kad žlugusios paliaubos, kurios buvo paskelbtos energetikos infrastruktūros atžvilgiu, rodo, kad šiuo metu galimybės sudaryti platesnio mato paliaubas nėra.
„Mes mėginome sudaryti ribotas paliaubas energetikos infrastruktūros atžvilgiu, bet Ukraina jų nesilaikė. Taigi, tokiomis aplinkybėmis kalbėti apie paliaubas šiuo metu yra tiesiog nerealistiška“, – dėstė V. Nebenzia.
„Nesame tokioje padėtyje, kurioje galėtume rimtai kalbėti apie visapusiškas paliaubas“, – pridūrė jis.
Rusija kaltina Ukrainą daugiau nei 80 kartų pažeidus 30 dienų galiojusią ribotų paliaubų sutartį, kuria buvo siekiama sustabdyti abiejų šalių išpuolius prieš energetikos infrastruktūrą.
Apie šias paliaubas, kurių galiojimo terminas suėjo ketvirtadienį, Maskva vienašališkai paskelbė kovo 18 d. po Rusijos prezidento Vladimiro Putino telefoninio pokalbio su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.
Per pastarąsias 30 dienų Rusija stengėsi neatakuoti Ukrainos jėgainių, nors oficialūs Ukrainos asmenys pranešė apie keletą incidentų, kai per rusų antpuolius buvo padaryta žala vietos elektros tiekimo tinklams.
Tuo pat metu Rusija ėmė intensyviau puldinėti civilių gyvenamąsias vietas, o jos smūgiai nuo balandžio pradžios pražudė dešimtis žmonių.