Trumpas žada sunaikinti husius, ragina Iraną nebepadėti jiems Pereiti į pagrindinį turinį

Trumpas žada sunaikinti husius, ragina Iraną nebepadėti jiems

2025-03-19 19:50
BNS inf.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį pareiškė, kad Irano remiami Jemeno husių sukilėliai „bus visiškai sunaikinti“, ir perspėjo Teheraną, kad tebevykstant JAV karinei kampanijai prieš šią grupuotę, jis negali toliau teikti  jai pagalbos.

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / EPA-ELTOS nuotr.

„Iranas privalo NEDELSDAMAS nutraukti šių atsargų siuntimą. Tegul husiai patys su tuo kovoja. Bet kuriuo atveju jie pralaimės, bet šiuo atveju jie pralaimės greitai“, – D. Trumpas paskelbė savo socialiniame tinkle „Truth Social“.

Respublikonas taip pat užsiminė apie pranešimus, teigiančius, kad Iranas „sumažino karinės įrangos ir bendros paramos intensyvumą“ husiams, tačiau pridūrė, jog Teheranas „vis dar siunčia dideles atsargas“.

„Husių barbarams buvo padaryta milžiniška žala, ir stebėkite, kaip ji palaipsniui didės – tai net nėra sąžininga kova ir niekada nebus. Jie bus visiškai sunaikinti!“ – pareiškė D. Trumpas.

Vašingtonas nuo šeštadienio pradėjo naują oro smūgių kampaniją prieš sukilėlius, siekdamas priversti juos nutraukti išpuolius prieš laivus Raudonojoje jūroje.

Irano „pasipriešinimo ašiai“ priklausantys husiai per visą karą Gazos Ruože atakavo prekybinius laivus Raudonojoje jūroje, teigdami, kad taip solidarizuojasi su palestiniečiais.

Trečiadienį Jemeno sukilėliai pareiškė surengę išpuolį prieš amerikiečių lėktuvnešius Raudonojoje jūroje. Tai buvo jau ketvirtas toks išpuolis per pastarąsias tris dienas.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra