Tūkstančiai žmonių Kijeve dalyvavo antirusiškame proteste | kl.lt

TŪKSTANČIAI ŽMONIŲ KIJEVE DALYVAVO ANTIRUSIŠKAME PROTESTE

Likus trims savaitėms iki pirmojo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio susitikimo su Kremliaus šeimininku Vladimiru Putinu tūkstančiai demonstrantų Kijeve reikalavo nuoseklios Ukrainos vyriausybės pozicijos Maskvos atžvilgiu.

V. Zelenskis negali „kapituliuoti“ prieš V. Putiną, ketvirtadienio vakarą Ukrainos sostinėje reikalavo protestuotojai.

Minėdami šeštąsias Maidano protestų Kijeve metines, demonstrantai su vėliavomis ir transparantais žygiavo į sostinės centrą. „Bet kokios nuolaidos Rusijai situaciją tik pablogintų“, - sakė 44-ejų demonstrantas Andrijus Sergujenka, turėdamas omenyje būsimą V. Zelenskio susitikimą su V. Putinu.

Ukrainos viršūnių susitikime Normandijos formatu gruodžio 9 dieną Paryžiuje abiejų šalių prezidentai pirmą kartą susitiks asmeniškai. Keturšaliame susitikime, kuriame dalyvaus ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel bei Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, bus siekiama sušvelninti nuo 2014 metų trunkantį konfliktą tarp Rusijos ir Ukrainos.

Prie Ukrainos vairo stojus V. Zelenskiui, abi pusės jau ėmėsi priemonių konfliktui spręsti. Rugsėjį, pavyzdžiui, įvyko pasikeitimais kaliniais, netrukus po to nuo fronto linijos Rytų Ukrainoje pradėtos atitraukti Ukrainos ir prorusiškų separatistų pajėgos.

Pirmadienį Rusija grąžino tris Ukrainos karo laivus, kuriuos buvo konfiskavusi prieš metus.

„V. Zelenskio ir jo komandos priemonės, kurių tikslas yra atitraukti dalinius, yra tikra kapituliacija. Tai nenormalu“, - kritikavo 30-metė demonstrantė Julija Nikolajenko.

Pastarąjį kartą Ukrainos viršūnių susitikimas Normandijos formatu vyko 2016 metais Berlyne.

GALERIJA

  • Tūkstančiai žmonių Kijeve dalyvavo antirusiškame proteste
  • Tūkstančiai žmonių Kijeve dalyvavo antirusiškame proteste
EPA-ELTA nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

taigi

Cвобода Savčenko.

Draugai

Atvažiuokite į Lietuvą!jus visada laukiami!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS