Turkija smerkia JT pareiškimą dėl neramumų Kipre Pereiti į pagrindinį turinį

Turkija smerkia JT pareiškimą dėl neramumų Kipre

2023-08-22 13:46
BNS inf.

Turkija antradienį piktai pasmerkė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos pareiškimą, kuriame dėl naujausių neramumų padalytoje Kipro saloje kaltinama atsiskyrusio tik Turkijos valstybe pripažįstamo darinio vyriausybė.

Turkija smerkia JT pareiškimą dėl neramumų Kipre
Turkija smerkia JT pareiškimą dėl neramumų Kipre / Scanpix nuotr.

15 narių tarybos pareiškimas „visiškai neatitinka realios padėties vietoje. Pareiškimas ne prisideda prie šio klausimo sprendimo, o tik apsunkina procesą“, – teigė Turkijos užsienio reikalų ministerija.

Jungtinės Tautos apkaltino Kipro turkų pajėgas užpuolus taikdarius, bandžiusius blokuoti kelio statybos darbus padalytos salos buferinėje zonoje.

Konfrontacija įvyko penktadienį etniškai mišriame kaime, esančiame JT prižiūrimoje buferinėje zonoje, skiriančioje tarptautiniu mastu pripažintą Kipro Respubliką ir atsiskyrusį tik Turkijos pripažįstamą darinį šiaurėje.

Abi šalys sutinka, kad per incidentą buvo sužeisti keturi JT misijos Kipre (UNFICYP) nariai.

JT pareiškime įspėjama, kad „išpuoliai prieš taikdarius gali būti laikomi nusikaltimais pagal tarptautinę teisę“.

Tačiau Ankara apkaltino taikdarius, kad šie provokuoja Kipro turkų saugumo darbuotojus.

„Apie kelio darbus buvo pranešta gerokai iš anksto. Dėl šios priežasties įtampą sukėlė fizinis UNFICYP karių įsikišimas į kelio tiesimo darbus“, – sakoma Turkijos pareiškime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra