Ukraina: niekada neleisime, kad šalis taptų federacija ir netektų savo teritorijų | kl.lt

UKRAINA: NIEKADA NELEISIME, KAD ŠALIS TAPTŲ FEDERACIJA IR NETEKTŲ SAVO TERITORIJŲ

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir jo vadovaujama vyriausybė niekada neleis, kad šalis taptų federacija ir netektų savo teritorijų, bet ketina integruoti Maskvos remiamų separatistų kontroliuojamą Donbasą į vieningos Ukrainos sudėtį, pareiškė valstybės vadovo patarėjas Andrejus Jermakas.

„Tikrai niekada neleisime federalizuoti mūsų šalies. Tikrai niekada neleisime prarasti mūsų teritorijų. Tikrai norime nutraukti karą. Tikrai norime integruoti Donbasą į Ukrainą. Tikrai norime, kad Ukraina būtų vieninga. Būtent šiais principais paremtas visas derybų procesas“, – pareiškė jis interviu interneto portalui „Livij bereh“.

V. Zelenskio patarėjas taip pat priminė, kad pastaruoju metu aktyviai svarstoma vadinamoji „Steinmaierio (Šteinmejerio) formulė“, numatanti, kad rinkimų dieną Donbase įsigalioja ypatingąjį šių teritorijų statusą reglamentuojantis įstatymas: iš pradžių laikinai, o stebėtojams pripažinus, kad balsavimas įvyko demokratiškai – nuolat.

„Daugiau – nieko. Visi kiti klausimai bus sureguliuoti kitų įstatymų; jie bus pateikti Aukščiausiajai Radai balsuoti, laikantis visų būtinų procedūrų, ir, žinoma, turint galimybę surengti viešąsias diskusijas“, – paaiškino A. Jermakas.

Jis pridūrė, kad separatistų kontroliuojamų rajonų „ypatingasis statusas nėra svarstomas nei per derybas Minske, nei per derybas „Normandijos“ formatu“ – dalyvaujant Ukrainai, Rusijai, Vokietijai ir Prancūzijai.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Audra

Jūs patys klounai, lietuvos ruskiai

Wow

Voketija JaV ir Šveicarija tau ploja Kloune

Dailis Ivekauskas

pasakė Zelenskis,užsimiršęs kad čia ne "liaudies tarno" filmavimas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS