Ukraina teigia evakavusi vaikus iš kelių pietinių miestų | kl.lt

UKRAINA TEIGIA EVAKAVUSI VAIKUS IŠ KELIŲ PIETINIŲ MIESTŲ

  • 0

Ukrainos pareigūnai trečiadienį pranešė, kad evakavo visus vaikus iš kelių miestų ir kaimų, esančių netoli fronto linijos pietinėje Zaporižios srityje, kuri yra Kyjivo kontrpuolimo židinys.

Birželį Kyjivas pradėjo kontrpuolimą, siekdamas susigrąžinti okupuotas teritorijas, tačiau Rusijos pajėgos įnirtingai priešinasi, o Ukraina įsakė žmonėms evakuotis iš kelių sričių.

„Mes įvykdėme Ukrainos vyriausybės užduotį ir iš penkių Zaporižios gyvenviečių evakavome visus vaikus ir jų šeimas“, – sakė srities vadovo pavaduotojas Jevhenas Myronenka.

Vietos žiniasklaida citavo regiono pareigūnus, kurie teigė, kad iš viso iš miestų buvo išvežti 59 vaikai.

Apie evakuaciją iš penkių gyvenviečių – Huliajpolės, Stepnohirsko, Preobraženkos, Jehorivkos ir Novopavlivkos – buvo paskelbta rugpjūtį dėl, pareigūnų teigimu, sudėtingos saugumo situacijos.

Pastarosiomis savaitėmis Ukrainos pajėgos pranešė apie nedidelius laimėjimus Zaporižios srityje, kur jos susiduria su įtvirtintomis Rusijos pozicijomis.

Ukrainiečių generolas Oleksandras Tarnavskis, vadovaujantis kontrpuolimui Zaporižios srityje, praėjusį savaitgalį sakė, kad Ukrainos kariuomenė pralaužė Rusijos gynybos linijas toje vietovėje.

Praėjusį mėnesį Kyjivas paskelbė strateginę pergalę, kai atgavo pietinį Robotynės kaimą.

Gairės: karas Ukrainoje, evakavo vaikus, pietiniai miestai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS