Ukrainos premjeras: Kyjive penktadienį įvyks ES ir Ukrainos viršūnių susitikimas | kl.lt

UKRAINOS PREMJERAS: KYJIVE PENKTADIENĮ ĮVYKS ES IR UKRAINOS VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS

  • 0

Karo draskomos Ukrainos ministras pirmininkas antradienį pranešė, kad penktadienį Kyjive įvyks Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) aukščiausiojo lygio susitikimas.

„Vasario 3-ąją Kyjive įvyks Ukrainos ir ES aukščiausiojo lygio susitikimas“, – vyriausybės posėdyje pareiškė Denysas Šmyhalis, pavadinęs šį susitikimą „nepaprastai svarbiu“ Kyjivo siekiui įstoti į Europos bloką.

„Tai, kad šis aukščiausiojo lygio susitikimas įvyks Kyjive, yra galingas ženklas ir partneriams, ir priešams“, – pareiškė pareigūnas, kurio šalis jau beveik metus kovoja su Rusijos agresija.

Kas šiame susitikime atstovaus Europos Sąjungai, nebuvo nurodyta.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pernai vasario 24-ąją pasiuntė savo karius į Ukrainą ir jo pajėgos jau ne kartą smogė civilinei infrastruktūrai visoje šalyje, įskaitant sostinę Kyjivą.

Pasak D. Šmyhalio, tai, kad tokio aukšto lygio susitikimas Kyjive bus surengtas tęsiantis karui, Rusijai parodys, kad jos pastangos sėti nesantaiką tarp Kyjivo sąjungininkų Vakaruose ir sutrukdyti Ukrainai įstoti į ES yra bergždžios.

Ukrainos premjeras taip pat pranešė, kad dar vienas svarbus įvykis įvyks ketvirtadienį, kai „pirmą kartą mūsų istorijoje“ vyks Ukrainos vyriausybės ir Europos Komisijos konsultacijos.

Pernai birželį Ukrainai buvo suteiktas ES kandidatės statusas.

Gairės: karas Ukrainoje, Kyjivas, ES ir Ukrainos viršūnių susitikimas, Denysas Šmyhalis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS