V. Putinas paskambino D. Trumpui pasveikinti su pergale | kl.lt

V. PUTINAS PASKAMBINO D. TRUMPUI PASVEIKINTI SU PERGALE

  • 4

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Tampas) pirmadienio vakarą pasikalbėjo telefonu ir pritarė minčiai, kad būtina normalizuoti abiejų šalių ryšius, nurodė Kremlius.

Kremlius taip pat informavo, kad abu politikai susitarė „atlikti pasiruošimus asmeniniam susitikimui“.

Prezidento valdžios perėmimo komanda Vašingtone savo pranešime nurodė, kad D.Trumpui paskambino V.Putinas, norėdamas „jį pasveikinti su pergale istoriniuose rinkimuose“.

Kremlius savo ruožtu pranešė, kad V.Putinas ir D.Trumpas atkreipė dėmesį į „itin nepatenkinamą dabartinę Rusijos ir JAV santykių būklę“. Jiedu „pareiškė, kad būtina aktyviai bendrai dirbti, siekiant juos normalizuoti.“

V.Putinas palinkėjo D.Trumpui sėkmės pastangose įgyvendinti savo kampanijos pažadus ir sakė esantis pasiruošęs „kurti partnerystės dialogą su naująją administracija, remiantis lygybės, apipusės pagarbos ir nesikišimo į viena kitos vidaus reikalus pagrindais.“

Jiedu „pritarė, kad būtina suvienyti pastangas kovojant su pagrindiniu priešu: tarptautiniu terorizmu ir ekstremizmu“, nurodė Kremlius ir pridūrė, kad šiame kontekste taip pat buvo aptarti „klausimai dėl krizės Sirijoje sprendinio.“

D.Trumpo komanda mažiau detalizuotame pranešime nurodė, kad D.Trumpas ir V.Putinas kalbėjosi apie „abiejų šalių patiriamas grėsmes ir iššūkius“, taip pat aptarė ekonomikos klausimus ir „istorinius JAV ir Rusijos ryšius, kuriems jau per 200 metų“.

D.Trumpas sakė V.Putinui, kad jis tikisi „stiprių ir tvarių ryšių su Rusija ir Rusijos žmonėmis“, sakoma Vašingtono pranešime.

V.Putinas kitą dieną po D.Trumpo pergalės pasiuntė sveikinimo telegramą ir „išreiškė viltį, kad bus bendrai dirbama siekiant išvesti JAV ir Rusijos santykius ir jų kritinės būklės, taip pat spręsti aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus“, rašo Kremlius.

V.Putinas vėliau sakė, kad „Rusija pasiruošusi ir nori atkurti visaverčius santykius su Jungtinėmis Valstijomis“.

Kremliaus vadovas patylomis palaikė D.Trumpą per jo rinkimų kampaniją, o respublikonų kandidatas ne kartą maloniai atsiliepė apie Rusijos lyderį ir jį gyrė bei sakė norintis su juo bendradarbiauti.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

tam Zaiza

Jam sankcijos iki vienos vietos!

tomas

ES vadovams būtų šlykštu žiūrėti į kraugeriškus kremliaus krokodilo veizolus - tokių šlykštynių galima prisižiūrėti ir zoosoduose.

Putinas su Trumpu jau derina stygas...

O kaip bus su Europos sąjungos lyderiais, kurie pylė purvą ant Trumpo? Tiek jiems, tiek mūsų "didvyriams" Grybauskaitei, Linkevičiui...O kalbėtis kažkada vis viena reikės...O akytės tai KIAULĖS...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS