V. Putinas ragina mažinti įtampą Korėjos pusiasalyje | kl.lt

V. PUTINAS RAGINA MAŽINTI ĮTAMPĄ KORĖJOS PUSIASALYJE

  • 0

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį, po susitikimo su Pietų Korėjos lydere Park Geun-hye (Pak Genhjė), paragino abi Korėjas mažinti įtampą pusiasalyje.

„Aišku, kad mums reikia vengti bet kokių provokacijų ar situacijos komplikavimo“, – sakoma V.Putino pareiškime spaudai Rusijos Tolimuosiuose Rytuose esančiame Vladivostoko mieste.

„Būtina mažinti karinės konfrontacijos lygį, kad būtų suformuotas pagrindas abipusiam pasitikėjimui tarp visų regiono šalių“, – sakoma pareiškime.

Park Geun-hye, kurios šalis yra ištikima JAV sąjungininkė, sakė, kad susitarė su V.Putinu „toliau stiprinti mūsų strateginius kontaktus siekiant išspręsti Šiaurės Korėjos branduolinę problemą“.

Rugpjūčio mėnesį Šiaurės Korėja išbandė balistinę raketą, kuri buvo paleista iš povandeninio laivo Japonijos link, ir ginkluotės analitikai tai pavadino aiškiu žingsniu į priekį ryšium su branduolinio smūgio ambicijomis.

Dabartinės Jungtinių Tautų rezoliucijos draudžia Šiaurės Korėjai naudoti balistinių raketų technologiją, bet Pchenjanas toliau leido raketas po sausio mėnesį atlikto ketvirto branduolinio bandymo.

Pietų Korėja į Pchenjano raketų leidimus reagavo sutikimu dislokuoti modernią JAV priešraketinę sistemą THAAD, dėl to kilo įtampa santykiuose su Šiaurės Korėjos pagrindine diplomatine sąjungininke Kinija.

Rusija taip pat smerkė Pietų sprendimą, kurį pavadino destabilizuojančiu. Maskva laiko tai Vašingtono karinės jėgos demonstravimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS