V. Zelenskis: renku tarptautinę auditoriją, kad Rusijai būtų daromas spaudimas visais lygmenimis | kl.lt

V. ZELENSKIS: RENKU TARPTAUTINĘ AUDITORIJĄ, KAD RUSIJAI BŪTŲ DAROMAS SPAUDIMAS VISAIS LYGMENIMIS

  • 0

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad šalies didvyrių evakuacija iš „Azovostal“ tęsiasi. Jai vadovauja Ukrainos kariuomenės ir žvalgybos pareigūnai, praneša UNIAN.

Apie tai jis kalbėjo vaizdo įraše, pasidalytame feisbuke. Čia V. Zelenskis užsiminė apie pokalbį telefonu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, kuriame – šnekos apie šeštąjį ES rengiamą sankcijų paketą, derybų su Rusija procesą ir Ukrainos didvyrių evakuaciją iš „Azovostal“.

„Evakuacijos misija tęsiasi. Jai vadovauja mūsų kariuomenės ir žvalgybos pareigūnai. Dalyvavo įtakingiausi tarptautiniai tarpininkai“, – vardijo Ukrainos prezidentas.

Jis teigė, kad E. Macronas kalbėjosi ir apie Ukrainos integracijos žingsnius į Europą bei prašymo dėl kandidatės į ES statusą svarstymą. V. Zelenskis pažymėjo, kad tą pačią dieną vykusiame pokalbyje su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu jis aptarė gynybos paramą Ukrainai bei bendradarbiavimą ES lygmeniu.

 

 

„Aš ir toliau renku Ukrainai kuo didesnę tarptautinę auditoriją, kad mūsų valstybė būtų palaikoma visais lygmenimis ir kad Rusijai būtų daromas spaudimas visais lygmenimis – informacinis, diplomatinis, taip pat kultūrinis. To mums reikia, nes laisvė, visų pirma, gali pasikliauti meno galia“, – sakė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad per Kanų kino festivalio atidarymo ceremoniją jis priminė, jog būtina atvirai ginti laisvę ir kovoti su diktatūra.

Gairės: karas Ukrainoje, Volodymyras Zelenskis, sankcijos Rusijai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS