Vašingtonas gręžiasi nuo savo sąjungininkų: uždegta žalia šviesa Turkijos invazijai | kl.lt

VAŠINGTONAS GRĘŽIASI NUO SAVO SĄJUNGININKŲ: UŽDEGTA ŽALIA ŠVIESA TURKIJOS INVAZIJAI

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį uždegė žalią šviesą Turkijos kariniams veiksmams prieš kurdų kovotojus Sirijos šiaurėje pareiškęs, kad Vašingtonas netrukdys Ankarai surengti „seniai planuojamos“ operacijos.

Šis žingsnis žymi reikšmingą JAV politikos pokytį ir iš esmės reiškia, kad Vašingtonas nusigręžia nuo savo sąjungininkų kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS).

„Turkija netrukus pradės savo seniai planuojamą operaciją Sirijos šiaurėje“, – rašoma vėlai sekmadienį Baltųjų rūmų išplatintame pareiškime.

„Jungtinių Valstijų ginkluotosios pajėgos nerems šios operacijos ir joje nedalyvaus, o Jungtinių Valstijų pajėgų, nugalėjusių ISIS („Islamo valstybės“) teritorinį „kalifatą“, nebebus šiame rajone“, – priduriama jame.

Pareiškime, paskelbtame po D. Trumpo pokalbio telefonu su Turkijos vadovu Recepu Tayyipu Erdoganu (Redžepu Tajipu Erdohanu), taip pat kritikuojamos „Prancūzija, Vokietija ir kitos Europos valstybės“, esą atsisakančios priimti atgal Sirijos šiaurėje sulaikytus savo piliečius.

„Dabar Turkija bus atsakinga už visus ISIS kovotojus, paimtus į nelaisvę per pastaruosius dvejus metus, Jungtinėms Valstijoms sutriuškinus teritorinį „kalifatą“, – nurodė Baltieji rūmai.

R. T. Erdoganas ir D. Trumpas sutarė ateinantį mėnesį susitikti Vašingtone aptarti vadinamosios saugiosios zonos sukūrimo Sirijos šiaurėje, informavo Turkijos prezidentūra.

Ji nurodė, kad Turkijos prezidentas per pokalbį su D. Trumpu taip pat išreiškė „nusivylimą dėl JAV kariuomenės ir saugumo pajėgų biurokratinio aparato  nesugebėjimo“ įgyvendinti rugpjūtį pasiektą susitarimą dėl buferinės zonos sukūrimo Turkijos pasienyje.

Ankstesnę dieną R. T. Erdoganas perspėjo, kad Ankara „jau šiandien ar rytoj“ gali pradėti operaciją Sirijos šiaurėje. Šį pareiškimą griežtai pasmerkė Sirijos šiaurės rytuose veikiančios kurdų pajėgos. Jos paragino tarptautinę bendruomenę užkirsti kelią Turkijai pulti jų kontroliuojamas teritorijas Sirijoje.

Turkija siekia atstumti nuo savo sienos Sirijos kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG), kuriuos ji laiko uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK), nuo 1984-ųjų tęsiančios kruviną sukilimą Turkijos pietryčiuose, teroristine atšaka.

Kurdų vadovaujamos Sirijos demokratinės jėgos (SDF) perspėjo, kad bet kokia Turkijos ataka sukeltų pavojų visiems laimėjimams, pasiektiems kovojant su IS, o Siriją paverstų nuolatinio konflikto zona.

„R. T. Erdogano grasinimų tikslas yra saugumo mechanizmą paversti mirties mechanizmu, išvaryti mūsų žmones ir paversti stabilų ir saugų regioną konflikto ir nuolatinio karo zona“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė  SDF.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

LT

Amerikosai daunu veidais issirinko dauna prezidenta kuris nezino kur papuole,todel ir vyksta toki dalykai kurie gali privest prie trecio pasaulinio karo.

Prans

Visus sveikinu su trečiuoju pasaulinio pradžią! Valio!

Anonimas

Va taip ,reikalui esant, išduos ir Pabaltijo šiknalaižius Putinui...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS