„Tebevykstančių Rumunijos prezidento rinkimų metu ir vėl matome Rusijos kišimosi požymius“, – socialiniame tinkle „X“ teigė Rumunijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.
Kiek anksčiau pasirodė „Telegram“ įkūrėjo Pavelo Durovo įrašas, kuriame Prancūzija, jos neįvardijant, kaltinama bandymu kištis į rinkimus.
Sekmadienį Rumunijoje vyksta antrasis prezidento rinkimų turas. Jame susitinka favoritu laikomas kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politikas George‘as Simionas ir proeuropietiškas centristinių pažiūrų kandidatas Nicusoras Danas. Tai yra pakartotiniai rinkimai – pirmajame rinkimų rate 2024 m. lapkritį pirmąją vietą netikėtai iškovojo kraštutinis dešinysis Kremliaus draugas Calinas Georgescu, tačiau prieš antrąjį turą Konstitucinis Teismas anuliavo balsavimo rezultatus dėl įtarimų, kad į rinkimus kišosi Rusija.
Naujausi komentarai