Žiniasklaida: Pentagonas svarsto galimybę iš Rytų Europos išvesti pusę 2022 m. dislokuotų karių Pereiti į pagrindinį turinį

Žiniasklaida: Pentagonas svarsto galimybę iš Rytų Europos išvesti pusę 2022 m. dislokuotų karių

2025-04-08 14:52 klaipeda.diena.lt inf.

Aukšto rango Gynybos departamento pareigūnai svarsto galimybę iš Rytų Europos išvesti iki 10 tūkst. JAV karių, antradienį pranešė amerikiečių televizija „NBC News“, remdamasi Jungtinių Valstijų ir Europos pareigūnais.

Žiniasklaida: Pentagonas svarsto galimybę iš Rytų Europos išvesti pusę 2022 m. dislokuotų karių
Žiniasklaida: Pentagonas svarsto galimybę iš Rytų Europos išvesti pusę 2022 m. dislokuotų karių / Scanpix nuotr.

Šeši šiuo klausimu informuoti JAV ir Europos pareigūnai mano, kad toks Pentagono žingsnis tik padrąsintų Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną imtis karinių veiksmų prieš valstybes, kuriose neliktų amerikiečių karių.

Skelbiama, kad svarstoma išvesti dalį iš 20 tūkst. JAV karių, dislokuotų 2022 metais. Sprendimą dėl dislokavimo tuometinio JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija priėmė siekdama sustiprinti su Ukraina besiribojančių šalių gynybą po to, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją.

Pareigūnai nurodė, kad šiuo metu vis dar vyksta diskusijos dėl tikslaus išvedamų karių skaičiaus.

„NBC News“ teigimu, svarstoma mažinti JAV karių skaičių Rumunijoje ir Lenkijoje, o Europos pareigūnai baiminasi, kad galimas Pentagono sprendimas bus vertinamas kaip ilgamečių partnerių atstūmimas didėjančios Rusijos grėsmės akivaizdoje.

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ne kartą yra pareiškusi, kad Vašingtono sąjungininkės Europoje turi prisiimti didesnę atsakomybę už savo gynybą.

Šiuo metu Europoje dislokuota apie 80 tūkst. amerikiečių karių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Krasnov :)

Jei kongresas ir toliau leis šitiems... dergtis, JAV greit taps trečiųjų šalių lydere... :)))
1
0
Visi komentarai (1)