Tyrime dėl atakos prieš žydų maisto parduotuvę – pažanga | kl.lt

TYRIME DĖL ATAKOS PRIEŠ ŽYDŲ MAISTO PARDUOTUVĘ – PAŽANGA

  • 0

Tyrime dėl įkaitų dramos vienoje Paryžiaus košerinio maisto parduotuvėje buvo pasiekta reikšminga pažanga, kai praeitą savaitgalį buvo rastas butas, kuriame tikriausiai slapstėsi tą ataką surengęs Amedy Coulibaly (Amedi Kulibali), dabar įtariamas dėl kelių išpuolių Prancūzijos sostinės priemiesčiuose.

A.Coulibaly DNR jau buvo aptikta pietiniame Paryžiaus priemiestyje Monrūže – toje vietoje, kur praeitą ketvirtadienį buvo nušauta viena policijos pareigūnė. Per išpuolį košerinio maisto parduotuvėje panaudotas ginklas taip pat buvo susietas su kulkomis, sunkiai sužeidusiomis vieną bėgiotoją per trečiadienio vakarą įvykdytą išpuolį Paryžiaus pietvakariniame priemiestyje Fontne o Rozė, kuriame gyveno A.Coulibaly.

Dabar manoma, kad A.Coulibaly, ne kartą teistas už ekstremistinę veiklą, gali būti susijęs ir su užminuotu automobiliu, kuris sprogo ketvirtadienio vakarą kitame pietiniame Paryžiaus priemiestyje.

Sekmadienio rytą internete paskelbtame viename vaizdo įraše, kuris buvo greitai pašalintas, buvo sakoma, kad įkaitų drama Vensano rajone esančioje parduotuvėje, policininkės nužudymas Monrūže ir automobilio sprogdinimas yra A.Coulibaly surengti išpuoliai.

Tas 32 metų islamistas panašų pareiškimą išsakė duodamas interviu telefonu televizijai BFMTV, kai buvo užgrobęs parduotuvę, kurioje jis nušovė keturis žmones.

Minėtame vaizdo pranešime ilgus baltus marškinius vilkintis vyras, labai panašus į A.Coulibaly, skelbia esantis džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) narys ir sako esantis susijęs su Cherifu Kouachi (Šerifu Kvaši) bei jo broliu Saidu, praeitą trečiadienį įvykdžiusiais kruviną išpuolį prieš satyrinį savaitraštį „Charlie Hebdo“.

„Broliai iš mūsų komandos – jie padarė „Charlie Hebdo“, – sakė vaizdo įraše matomas vyras, turėdamas omenyje 12 žmonių gyvybių nusinešusį išpuolį to leidinio redakcijoje Paryžiaus centre. Dviem dienomis vėliau broliai Kouachi buvo nukauti per susišaudymą su policija, užspeitusia juos viename miestelyje į šiaurės rytus nuo Paryžiaus.

„Aš taip pat ėmiausi šiokių tokių veiksmų prieš policiją, kad poveikis būtų didesnis, – vaizdo įraše sakė vyras, kurio tapatybė tyrėjai sekmadienį dar nebuvo patvirtinę. – Sugebėjome sinchronizuoti (savo veiksmus) ir pasirodėme tuo pačiu metu ... Jeigu puolate kalifatą, nes pulsime jus.“

Pareigūnai išsiaiškino, kad A.Coulibaly buvo gerai ginkluotas: pasibaigus parduotuvės apsiausčiai, tyrėjai joje rado du Tokarevo pistoletus, du Kalašnikovo automatus ir dinamito lazdelių.

Tyrėjai dabar mano, kad A.Coulibaly tikriausiai buvo sukaupęs dar didesnį arsenalą, kai buvo rasta jo numanoma buveinė per naktinę kratą Paryžiaus pietiniame priemiestyje Žantiji.

Apieškoję butą, kuriuo A.Coulibaly, kaip manoma, naudojosi nuo sausio 4 dienos, pareigūnai rado dar keturis Tokarevo pistoletus, revolverį, šaudmenų, mobilųjį telefoną, ašarinių dujų, policijos švyturėlį, neperšaunamą liemenę ir žiūronus.

Jie taip pat rado Koraną ir juodų vėliavų, panašių į naudojamas IS. Viena iš jų taip pat buvo panaudota kaip fonas sekmadienį internete paskelbtame vaizdo įraše.

Policija tą butą rado pagal A.Coulibaly telefono pokalbių informaciją, jo mobiliojo telefono prisijungimo prieš vietos ryšio bokštų duomenis ir vieno liudininko, atpažinusio įtariamąjį, parodymus, sakė vienas šiam tyrimui artimas šaltinis.

Prancūzijos prokuratūra, dalyvaujanti tyrimuose dėl atakos prieš „Charlie Hebdo“, nužudymo Monrūže ir išpuolio žydų parduotuvėje, sekmadienį paskelbė pradėjusi antiteroristinį tyrimą dėl atakos, per kurią buvo pašautas bėgiotojas.

Policija taip pat ieško A.Coulibaly partnerė ir tikėtinos bendrininkės Hayat Boumeddiene (Hajat Bumedjen), kuri, kaip manoma, pabėgo į Siriją.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS