F. Hollande: Prancūzija niekada nepasiduos | kl.lt

F. HOLLANDE: PRANCŪZIJA NIEKADA NEPASIDUOS

  • 0

Prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas), pagerbdamas tris praėjusią savaitę nušautus policijos pareigūnus, sakė, kad Prancūzija „niekada nepasiduos“ susidūrusi su atakomis.

„Prancūzija niekada nepasiduos, niekada nenusilenks, ji stos akistaton“, – sakė F.Hollande'as per pagerbimo ceremoniją policijos būstinėje Paryžiuje, stebint gedintiems žuvusiųjų artimiesiems ir šimtams tų pareigūnų kolegų.

F.Hollande'as antradienį vadovavo ceremonijai, kurios metu buvo pagerbti trys policijos pareigūnai, nužudyti per islamistų atakas praėjusią savaitę.

Prezidentas ant Prancūzijos vėliavomis uždengtų karstų padėjo Garbės legiono medalius.

„Jie mirė, kad mes galėtume gyventi laisvi, – sakė F.Hollande'as. – Jie mirė drąsiai, narsiai, oriai vykdydami savo pareigą. Jie mirė kaip policijos pareigūnai“.

„Patikinu jus, kad visa Prancūzija išgyvena jūsų skausmą“, – pasakė jis aukų artimiesiems.

Liudininkė: nužudytas įkaitas priešinosi užpuolikui

Viena moteris, likusi gyva per keturias valandas trukusią įkaitų dramą vienoje Paryžiaus košerinio maisto parduotuvėje, pirmadienį papasakojo, kad vienas iš įkaitų mėgino pasipriešinti džihadistui Amedy Coulibaly (Amedi Kulibali) ir buvo nušautas, kai su juo susigrūmė.

Tos atakos liudininkė matė, kaip Paryžiaus rytiniame Vensano rajone esančioje parduotuvėje buvęs vyras čiupo ginklą, kai A.Coulibaly jį akimirkai nuleido, ir mėgino atgręžti jį į užpuoliką.

„Vienas jaunuolis sugriebė automatą ir norėjo jį (užpuoliką) nušauti“, bet A.Coulibaly „buvo greitesnis ir pašovė jį į gerklę. Vargšas jaunuolis tiesiog parkrito“, moteris, vardu Sophie (Sofi), sakė radijui „Europe 1“.

Pasak jos, A.Coulibaly taip pat negailestingai susidorojo su kitu įkaitu.

„Vienas vyras norėjo išeiti – jis (užpuolikas) nušovė jį į nugarą“, – aiškino Sofie.

Sophie atėjo apsipirkti į tą parduotuvę penktadienį apie 13 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku, kai pastebėjo prie įėjimo ant grindų tįsantį lavoną.

„Kai suvokiau, kas nutiko, pakėliau galvą ir pamačiau teroristą, kuris man pasakė: „Ateik čia, tučtuojau!“, – pasakojo ji.

„Negalėjau atsitraukti – buvau prie pat įėjimo, todėl turėjau įžengti vidun, – pridūrė liudininkė. – Pasijutau kaip prastame filme.“

Tęsiantis įkaitų dramai, A.Coulibaly liepė Sophie eiti į rūsį ir atvesti žmones, kurie buvo ten pasislėpę.

Vienas parduotuvės darbuotojas – musulmonas Lassana Bathily (Lasana Batilis) – padėjo keliems išsigandusiems pirkėjams pasislėpti prekių šaldytuve.

A.Coulibaly įsakė Sophie nueiti pas rūsyje esančius žmones ir atvesti juos į viršų. Tarp tų žmonių buvo trejų metų berniukas ir jo tėvas. Liudininkė pripažino, kad pasakyti jiems, jog reikės grįžti į akistatą su mirtinu pavojumi, buvo „šiurpu“.

„Nesugebėjome atidaryti kito šaldytuvo. Jie tylėjo, – prisiminė ji. – Pasakiau jiems: „Tiek to – pasakysime, kad čia nieko nėra.“

Tai buvo ne vienintelis drąsus Sophie poelgis: ji taip pat papasakojo, kaip atkalbėjo berniuko tėvą nuo mėginimo atakuoti A.Coulibaly, apsiginklavus gesintuvu.

„Berniuko tėvas lipo laiptais aukštyn, nešdamasis gesintuvą. Jis man pasakė: „Ištraukiau kaištį. Ketinu jį apipurkšti“, – sakė moteris. – Pasakiau: „Nedarykite to. Jis ką tik nužudė vieną žmogų mano akivaizdoje. Nedarykite to!“

Tuomet jų kankynė netikėtai baigėsi, kai policija šturmavo parduotuvę ir nušovė A.Coulibaly.

„Staiga prasidėjo beprotybė. Mes visi atšokome, mėgindami kur nors pasislėpti. ... Metalinės žaliuzės po truputį kilo, o tuomet pagalvojau: „Turime bėgti ten, turime iš čia nešdintis.“

Bulgarijoje suimtas Prancūzijos pilietis siejamas su atakomis

Prancūzijos pilietis, sausio 1 dieną suimtas Bulgarijoje, kai mėgino patekti į Turkiją, palaikė ryšius su vienu iš islamistų, praeitą savaitę įvykdžiusių išpuolių Paryžiuje, antradienį pranešė prokurorai.

29 metų Fritzas-Joly Joaquinas (Fricas-Žoli Choakinas), iš Haičio kilęs Prancūzijos pilietis, „buvo kelis kartus susisiekęs su vienu iš dviejų brolių – Cherifu Kouachi (Šerifu Kvaši)“. – prokurorė Darina Slavova sakė naujienų agentūrai AFP.

„Kaltinimai – dėl priklausymo organizuotai nusikalstamai grupuotei, kurios tikslas – organizuoti teroro aktus“, – pridūrė D.Slavova.

Fritzas-Jolie Joaquinas buvo suimtas sausio 1 dieną, kai mėgino autobusu išvykti į Turkiją per Bulgarijos pietryčiuose esančią Kapitono Andrejevo sienos perėją.

Tas vyras buvo ieškomas pagal Europos arešto orderį, išduotą Prancūzijos po to, kai F.-J.Joaquino žmona apkaltino savo vyrą gruodžio 30-ąją pagrobus jųdviejų trimetį sūnų, nurodė prokuratūra.

Pasak žmonos, F.-J.Joaquinas norėjo išsivežti vaiką į Siriją ir auginti jį džihadistų bendruomenėje.

Pirmadienį Bulgarijos prokuratūra gavo kitą Europos arešto orderį, išduotą Paryžiaus teismo ir įpareigojantį suimti F.-J.Joaquiną.

Suimtasis teigė vykęs atostogauti į Stambulą su savo mergina ir sūnumi.

Tačiau pirmadienį jis pasirašė dokumentą, pagal kurį sutiko būti išduotas Prancūzijai.

Vaikas jau buvo grąžintas motinai, o teismas penktadienį spręs dėl jo tėvo ekstradicijos.

Tebeieško asmenų, siejamų su teroro išpuoliais

Maždaug šeši asmenys, priklausantys teroristų kuopelei, siejamai su pastaraisiais išpuoliais Paryžiuje, tikriausiai tebėra laisvėje, įskaitant vyrą, pastebėtą vairuojantį automobilį, registruotą vieno iš užpuolikų našlės vardu, pirmadienį pranešė policija.

Du Prancūzijos policijos pareigūnai, pageidavę neviešinti jų vardų, sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, Paryžiuje ir sostinės apylinkėse ieškoma automobilio „Mini Cooper“, registruoto vieno iš nukauto užpuolikų – Amedy Coulibaly (Amedi Kulibali) – partnerės Hayat Boumeddiene (Hajat Bumdjen) vardu. Turkijos pareigūnai teigia, kad ta moteris dabar yra Sirijoje.

Policija nurodė, kad sausio 7-osios išpuolį prieš satyrinį savaitraštį „Charlie Hebdo“ įvykdė trys asmenys, bet pareigūnai yra įvardiję tik du iš jų – Cherifą Kouachi (Šerifą Kvaši) ir jo brolį Saidą.

Sekmadienį buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame A.Coulibaly aiškina, kaip bus vykdomi išpuoliai Paryžiuje.

Prancūzijos policija ieško asmens arba asmenų, nufilmavusių ir paskelbusių tą įrašą, kuris buvo suredaguotas po penktadienį A.Coulibaly įvykdytos atakos košerinio maisto parduotuvėje Paryžiaus rytiniame rajone, per kurią užpuolikas buvo nukautas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS