Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį pareiškė, kad bet kokie aviacijos ir raketų smūgiai prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) taikinius Sirijos teritorijoje turi būti iš anksto suderinti su Damasku, nes kitaip tik padidins įtampą tame regione.
„Panašūs veiksmai gali būti vykdomi tik tarptautinės teisės pagrindu. Tai suponuoja ne formalų vienašališką „pranešimą“ apie smūgius, o aiškiai išsakytą Sirijos vyriausybės sutikimą arba atitinkamo JT (Jungtinių Tautų) Saugumo Tarybos sprendimo priėmimą“, – sakoma URM pranešime.
„Kova su terorizmu Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje reikalauja visos tarptautinės bendruomenės koordinuotų veiksmų su JT vėliava. Tuo tarpu pastangos pasiekti savų geopolitinių tikslų pažeidžiant to regiono valstybių suverenumą, tik didina įtampą ir dar labiau destabilizuoja padėtį“, – pridūrė ministerija.
Naujausi komentarai