Afroamerikiečio G. Floydo nužudymu apkaltintas policininkas paleistas už užstatą | kl.lt

AFROAMERIKIEČIO G. FLOYDO NUŽUDYMU APKALTINTAS POLICININKAS PALEISTAS UŽ UŽSTATĄ

Policijos pareigūnas, apkaltintas afroamerikiečio George'o Floydo (Džordžo Floido), kurio mirtis išprovokavo masinį protestų judėjimą, nužudymu, trečiadienį buvo išleistas iš Minesotos kalėjimo už 1 mln. dolerių (0,85 mln. eurų) užstatą.

Derekas Chauvinas (Derekas Šovinas), kuris, kaip matyti vieno praeivio gegužės 25 dieną nufilmuotame vaizdo įraše, spaudė keliu G. Floydui kaklą, kol šis neteko sąmonės Mineapolio gatvėje, yra apkaltintas antrojo laipsnio nužudymu, trečiojo laipsnio nužudymu ir antrojo laipsnio nužudymu per neatsargumą.

Henepino apygardos šerifo įstaiga apie jo paleidimą pranešė jam kalėjime praleidus daugiau kaip keturis mėnesius ir sugebėjus sumokėti didelį užstatą, kuris taip pat yra susietas su sąlyga iki teismo likti Mineapolyje.

Nei D. Chauvinas, nei jo advokatas trečiadienį nieko nekomentavo.

Tačiau G. Floydo šeimos advokatas Benas Crumpas (Benas Krampas) griežtai sukritikavo D. Chauvino paleidimą.

„Derekas Chauvinas šiandien sumokėjo 1 mln. dolerių užstatą, nusipirkdamas laisvę po to, kai atėmė iš George'o Floydo jo gyvybę dėl 20 dolerių“, – sakoma tviteryje paskelbtame jo pareiškime.

44 metų atleistas Mineapolio policininkas kitų metų kovą dėl G. Floydo mirties, išprovokavusios didžiausią JAV antirasistinį judėjimą nuo 7-ojo dešimtmečio, turi būti teisiamas drauge su kitais trimis dabar jau buvusiais policininkais.

Thomas Lane'as (Tomas Leinas), Alexanderas Kuengas (Aleksandras Kangas) ir Tou Thao (Tu Tao), kurie arba stovėjo šalia, arba dalyvavo laikant G. Floydą, kaltinami pagalba ir kurstymu įvykdant antrojo laipsnio nužudymą ir nužudymą per neatsargumą.

Visi trys jau anksčiau buvo paleisti už užstatą.

G. Floydo mirtis ėmė simbolizuoti tai, ką daugelis laiko sisteminiu policijos rasizmu ir piktnaudžiavimu afroamerikiečių atžvilgiu.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

cha

Policininkas atliko pareiga ,o juodasis buvo narkomanas ir zulikas ;buvo rashyta ,kad juodasis mire [ ,oro stoka] nuo narkotiku perdozavimo,kurie jam sukele dusuli.

Policininkas sulaikė

jam nepsklususį banditą, taip ir turi būti.

Nu nu

Koks dar kas per afrikos amerikietis? Juodas amerikietis.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS