Ant Centrinės Afrikos Respublikoje nužudytų žurnalistų kūnų nėra kankinimo žymių | kl.lt

ANT CENTRINĖS AFRIKOS RESPUBLIKOJE NUŽUDYTŲ ŽURNALISTŲ KŪNŲ NĖRA KANKINIMO ŽYMIŲ

  • 0

Rusija ketvirtadienį pareiškė, kad ant trijų šią savaitę darbo kelionės metu Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR) nužudytų rusų žurnalistų kūnų neaptikta jokių kankinimo žymių.

„Pasak informacijos, kuri buvo perduota Rusijos ambasadai Centrinės Afrikos Respublikoje, vietos medikai pirmosios apžiūros metu ant lavonų neaptiko jokių kankinimo žymių, tik šautines žaizdas“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova. 

Žurnalistai Kirilas Radčenka, Aleksandras Rastorgujevas ir Orchanas Džemalis šioje neramumų krečiamoje Afrikos valstybėje buvo nužudyti pirmadienį.

Į CAR jie atvyko rinkti medžiagos apie privačios karinės bendrovės „Vagner“ veiklą šioje šalyje.

„Vagner“ apibūdinama kaip šešėlinė Kremliaus kariuomenė, kurios samdiniai veikia daugelyje karštųjų pasaulio taškų, įskaitant Siriją. Analitikai sako, kad Maskva naudojasi šia privačia bendrove, kad pridengtų savo karinę veiklą tokiose šalyse kaip Sirija ir Ukraina.

Trečiadienį CAR pareigūnai nurodė, kad žurnalistus prie vienos kelio užkardos nušovė devynių vyrių grupė.

Vyriausybės atstovas spaudai Ange Maxime'as Kazagui (Anžė Maksimas Kazagi) per valstybinę televiziją sakė, kad  užpuolikai dėvėjo vietos gyventojų nešiojamas skaras, bet nekalbėjo nei prancūzų, nei sangų kalbomis, kurios yra valstybinės CAR kalbos.

Pasak A. M. Kazagui, vienas žurnalistas įnirtingai priešinosi ginkluotiems vyrams, norėjusiems atimti iš jų filmavimo įrangą.

Vienas iš rusų žuvo iškart, o dar du nuo patirtų žaizdų mirė vėliau, nurodė vyriausybės atstovas ir pridūrė, kad šios įvykio detalės buvo sužinotos iš žurnalistų vairuotojo, kuris buvo sužeistas, bet išgyveno.

Įvykį tiria CAR, Rusijos federalinės institucijos ir JT taikos palaikymo misija MINUSCA.

Išpuolis prieš žurnalistus buvo įvykdytas į šiaurę nuo Sibuto miesto šalies vidurio regione. Jį kerta pagrindinis greitkelis tarp Kaga Bandoro ir sostinės Bangio, sakė vienas MINUSCA šaltinis, pageidavęs likti nežinomas.

Balandį Rusijos Jekaterinburgo mieste neaiškiomis aplinkybėmis iškritęs pro savo buto penktame aukšte langą žuvo žurnalistas Maksimas Borodinas, tyręs „Vagner“ veiklą Sirijoje.

A.M. Kazagui sakė, kad „labai tikėtina“, jog šie trys žurnalistai buvo nužudyti „kelio užkardos komandos, priklausančios kuriai nors ginkluotai grupuotei“.

„Mano požiūriu, jie rizikavo, neįvertinę grėsmės“, – pridūrė jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS