Baltarusija grasina Vakarams imtis naujų nacionalinio saugumo priemonių | kl.lt

BALTARUSIJA GRASINA VAKARAMS IMTIS NAUJŲ NACIONALINIO SAUGUMO PRIEMONIŲ

Baltarusija pasirengusi imtis papildomų priemonių nacionaliniam saugumui užtikrinti, jei Vakarai toliau „kurstys įtampą dvišaliuose santykiuose“, pirmadienį pareiškė gynybos ministro padėjėjas karinio bendradarbiavimo klausimais Alehas Voinovas.

Tokį pareiškimą jis padarė per susitikimą su užsienio kariniais atašė Gynybos ministerijoje Minske.

„Pranešta, kad tuo atveju, jei Vakarų šalys tęs savo įtampos eskalavimo politiką, Baltarusija pasilieka teisę 2021 metais žengti virtinę papildomų veiksmų nacionalinio saugumo srityje“, – susirašinėjimo platformoje „Telegram“ paskelbė ministerijos atstovai.

Jų pareiškime teigiama, jog pernai „tarptautinio karinio bendradarbiavimo būklei padarė įtakos pandemija ir kai kurių valstybių nepagarbus požiūris į Baltarusijos liaudies valios išraišką“.

Baltarusijoje jau daugiau kaip pusę metų tęsiasi masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus. Opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais.

Minsko režimas ėmė malšinti demonstracijas, naudodami gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas. Šie saugumo pajėgų veiksmai pareikalavo kelių žmonių gyvybių. Tūkstančiai žmonių atsidūrė už grotų, o dar šimtai teigia, jog sulaikymo vietose buvo kankinami.

Europos Sąjunga pasmerkė susidorojimą su protestuotojais ir paskelbė sankcijų A. Lukašenkai bei jo sąjungininkams.

„Reakcija į Baltarusijos Respublikos prezidento rinkimus buvo politizuota ir nebuvo nukreipta į gerų kaimyniškų santykių plėtrą. Dabartinė padėtis (išorinių ir vidinių grėsmių saugumui visuma) reikalauja iš naujo įvertinti karinę ir politinę situaciją“, – pabrėžiama Gynybos ministerijos pareiškime.

Per susitikimą A. Voinovas paminėjo „destabilizuojamą“ NATO veiklą Europoje: oro erdvės gynybos sistemų dislokavimą, pasiruošiamą dislokuoti Lenkijoje iki 20 tūkst. JAV karių, aktyvesnę žvalgybinę veiklą, dažnesnius bombonešių skrydžius ir karines pratybas „Defender Europe 2020“.

„Išdėstyta Baltarusijos Respublikos pozicija dėl būtinybės imtis konkrečių ir neatidėliotinų veiksmų dėl grįžimo į konstruktyvaus tarptautinio bendradarbiavimo vėžes, siekiant sustiprinti tarptautinį ir regioninį saugumą, taip pat [pasiūlytos] konkrečios priemonės jiems įgyvendinti“, – nurodoma Gynybos ministerijos pareiškime.

Per susitikimą kariniams atašė buvo pranešta, kad šiuo metu Minskas aktyviai tiria galimybę pasitelkti savo taikos palaikymo pajėgumus. Kaip pavyzdys pateiktas bendravimas su Italija.

„Esame pasirengę plėsti bendradarbiavimą šioje srityje ir laukiame jūsų pasiūlymų“, – pažymėjo A. Voinovas.

Be to, atašė buvo informuoti apie baltarusių kariuomenės veiklą 2020 metais. Šiemet pagrindinis dėmesys bus skiriamas bendriems mokymams su Rusija „Zapad 2021“.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Tave ten ir išsiųsim,

krelia-sose.

123

Šaunuolis Lukašenka, gerai tvarkosi. Galėtų dar susitarti su Putinu dėl lagerių Sibire ir visus tuos protestuojančius kvailius iškomandiruoti ten.

aiškiaregiui

susikišk savo ldk į subinę su visa šlėktų vėliava.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS