Bijodamas sankcijų, Rusijos sąjungininkas Kazachstanas leido mitingą Ukrainai palaikyti | kl.lt

BIJODAMAS SANKCIJŲ, RUSIJOS SĄJUNGININKAS KAZACHSTANAS LEIDO MITINGĄ UKRAINAI PALAIKYTI

Rusijos sąjungininkas Kazachstanas šeštadienį leido surengti didelį taikos mitingą savo didžiausiame mieste, šios Vidurinės Azijos šalies valdžiai mėginant atsiriboti nuo sankcijas užtraukiančios Maskvos karinės invazijos į Ukrainą.

Buvusio sovietinio Kazachstano režimas nuolat blokuoja politines demonstracijas, bet, atrodo, jį gąsdina pasiūlymai, kad precedento neturinčios Vakarų sankcijos Rusijai dėl Ukrainos būtų nukreiptos ir į Maskvos sąjungininkus.

Kazachstano užsienio reikalų ministerija pabrėžė savo neutralumą dėl konflikto ir šią savaitę pakvietė Didžiosios Britanijos ambasadorių pokalbiams, kai Jungtinės Karalystės parlamente pirmadienį nuskambėjo raginimai taikyti sankcijas asmenims, „bendrininkaujantiems ir remiantiems“ Rusijos lyderį Vladimirą Putiną.

Vienuoliktoji karo Ukrainoje diena

Į protestą Almatoje, finansų centre, kuriame gyvena 1,8 mln. žmonių, susirinko per 2000 demonstrantų, skambant Ukrainos himnui jie skandavo taikos šūkius bei įžeidimus V. Putino atžvilgiu. Kazachstano užsienio reikalų ministerija šeštadienį pranešė sulaukusi Londono patikinimų, kad šaliai nebus taikomos Jungtinės Karalystės sankcijos dėl Rusijos invazijos.

Konsultacijos vyko po to, kai įstatymų leidėja Margaret Hodge, opozicinės Leiboristų partijos narė, paklausė JK užsienio reikalų sekretorės Liz Truss, ar asmenims iš „jurisdikcijų, tokių kaip Kazachstanas ir Azerbaidžanas“, nebus taikomos sankcijos dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. L. Truss atsakė, kad pirmadienį per parlamento sesiją ji „nagrinės Kazachstano ir kitų šalių klausimą“.

Maskva suvaidino lemiamą vaidmenį užbaigiant kruviną politinę krizę Kazachstane, kai prezidentas Kasimas Žomartas Tokajevas pasikvietė Rusijos vadovaujamos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (CSTO) – šešių narių, buvusių sovietinių respublikų, karinio bloko – karius, padėti vyriausybei įvesti tvarąką. Daugiau nei 200 žmonių žuvo per susirėmimus, kilusius po daugiausia taikių protestų prieš degalų kainų kilimą. Kazachstanas dėl neramumų apkaltino tarptautinių ryšių turinčius „teroristus“, nors jokie įrodymai neparemia šios teorijos.

Gairės: karas Ukrainoje, protestai, kazachstanas, sankcijos
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS